LOTTO Ekstraklasa: Miedź Legnica vs. WKS Śląsk Wrocław

LOTTO Ekstraklasa: Miedź Legnica vs. WKS Śląsk Wrocław

W przedostatniej kolejce piłkarze WKS-u Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z Miedzią Legnica. Początek spotkania we wtorek, 14 maja o godz. 20.30.

To będzie bezpośrednie starcie o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. WKS po ostatnim sobotnim zwycięstwie u siebie z Wisłą Płock awansował ze strefy spadkowej na piąte miejsce w tabeli grupy spadkowej. Wrocławianie mają jeden punkt więcej (38) od swojego najbliższego rywala, czyli Miedzi oraz znajdującej się na przedostatnim miejscu w tabeli Wisły Płock (37).

Podopieczni trenera Lavicki chcą kontynuować dobrą serię i po dwóch z rzędu zwycięstwach (z Zagłębiem Sosnowiec i z Wisłą) wywieźć z Legnicy kolejne trzy punkty, które znacząco zbliżyły by WKS do utrzymania w ekstraklasie. W ostatniej kolejce sezonu w najbliższą sobotę Śląsk zmierzy się na Stadionie Wrocław z również bijącą się o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywek Arką Gdynia. Tylko od Marcina Robaka i spółki, zależy z jakiej pozycji oraz nastrojach przystąpią do kończącego sezon meczu.

Wrocławianie mają z Legnicy dobre wspomnienia - w rundzie zasadniczej w październiku ubiegłego roku zwyciężyli lokalnych rywali aż 5:0. Później jednak przyszły gorsze wyniki - remis u siebie w lidze i porażka skutkująca odpadnięciem z Pucharu Polski. Miedź po ostatniej porażce z Górnikiem Zabrze jest pod ścianą i chcąc się utrzymać również musi walczyć we wtorek o pełną pulę.

Kto okaże się lepszy w derbach Dolnego Śląska i tym samym znacząco przybliży się do utrzymania w Lotto Ekstraklasie? Przekonamy się już we wtorkowy wieczór.

Komentarze