Wycieczka: „Akademicki Wrocław”

Wycieczka: „Akademicki Wrocław”

Mało znane zakamarki oraz najwspanialsze aule wrocławskich uczelni i instytutów badawczych, uczelniane zbiory, muzea (np. Muzeum Człowieka).  Rzadko udostępniane zwiedzającym miejsca, takie jak pracownie Akademii Sztuk Pięknych, laboratoria Wrocławskiego Parku Technologicznego czy studio nagrań Akademii Teatralnej, a także kulisy wrocławskich teatrów i sale koncertowe NFM – wszystko to będzie można zobaczyć dzięki projektowi „Akademicki Wrocław”.  Program przygotowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie we współpracy z wrocławskimi uczelniami z okazji 10-lecia Wrocławskiego Centrum Akademickiego.
 
Po każdym z tych miejsc zwiedzających oprowadzą gospodarze uczelni, a więc osoby, które znają je najlepiej  i potrafią o nich niebanalnie opowiadać. 
 
Wycieczka odbędzie się 27 stycznia i będzie nosić tytuł  „Alma Mater Leopoldina. Wrocławska perła baroku nad Odrą. Dzieje i historia pierwszej wrocławskiej uczelni”. Jego Magnificencja prof. Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego,  nie tylko oprowadzi gości po uczelni, ale także zagra dla nich koncert. 
 
Początek: godzina 11.00. Zbiórka pod pomnikiem Szermierza.  Wycieczka (podobnie jak wszystkie z tego cyklu) jest bezpłatna. 
 

Lokalizacja

Szermierz – fontanna i pomnik

pl. Uniwersytecki,  Wrocław

Komentarze