Zoo i Afrykarium – godziny otwarcia w święta

Zoo i Afrykarium

W zoo i Afrykarium wprowadzono zmiany dla zwiedzających spowodowane pandemią COVID-19.

Najważniejsze zmiany dla zwiedzających:

 • Maseczki należy nosić na całym terenie zoo, nie tylko w pawilonach,
 • Należy zachowywać dystans społeczny – nie mniej niż 1,5 m (z wyjątkami określonymi w powszechnie obowiązujących przepisach prawa),
 • Zakazuje się dotykania powierzchni szyb, ogrodzeń, barier,
 • Odwołane są pokazowe karmienia zwierząt,
 • Zamknięte pozostają do odwołania następujące pawilony: Ptaszarnia, Terai – pawilon nosorożców indyjskich, Sahara, Madagaskar, Szympansy, Małpiarnia, Słoniarnia, Pawilon Norweski oraz Motylarnia w Terrarium. Większość zwierząt z zamkniętych pawilonów ma udostępnione wybiegi zewnętrzne.
 • Zamknięte pozostają do odwołania: Dzieciniec zwierzęcy, place zabaw,
 • teren parku linowego, karuzela oraz inne urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci,
 • Do odwołania może odbywać się wyłącznie zwiedzanie indywidualne – bez zwiedzania grupowego/ wycieczek,
 • W Afrykarium obowiązuje jednokierunkowy ruch zwiedzania – zgodnie z kierunkiem prawostronnym,
 • Zalecamy zakup biletów przez internet,
 • W Punkcie Obsługi Klienta (POK) może przebywać do 2 osób, poza obsługą,
 • ZOO zastrzega sobie możliwość wprowadzenia ograniczeń w liczbie zwiedzających na terenie, czy w pawilonach (w tej chwili mnie ma tego ograniczenia), w tym czasowego zamykania bram wejściowych, wstrzymywania sprzedaży biletów, czy wejść do pawilonów

Nadal obowiązuje zakaz wstępu na teren ZOO osób mających objawy chorobowe COVID-19 lub u których stwierdzono zakażenie COVID-19, osób odbywających obowiązkową izolację lub kwarantannę, osób zamieszkujących z osobą poddaną obowiązkowej izolacji lub kwarantannie, osób mających w ciągu ostatniego tygodnia kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji.

Nadal dostępne są stoiska z bezpłatnym płynem do dezynfekcji rąk na terenie.

Nowości

Na odwiedzających czekają nowe atrakcje, bo w czasie pandemii w ZOO urodziło się kilkanaście wyjątkowych maluchów. Na nowym wybiegu zobaczymy niesamowite nietoperze motogłowe, a lemury wari rude będą spacerować nad głowami zwiedzających.

Można odwiedzać pawilony Madagaskaru, Małp Człekokształtnych, Małpiarni i Sahary. Zamknięte pozostają pawilony Ptaszarni, Terai, polarny „Klimat, zwierzęta, ludzie” i Motylarni. Ruszają również pokazowe karmienia, przejażdżki na kucach dla dzieci i rusza wypożyczalnia wózków dla dzieci.

Pawilon Madagaskaru to przede wszystkim endemity Czerwonej Wyspy i choć małe, a nawet drobne, to reprezentują jej niezwykłą bioróżnorodność. Izolacja tej wyspy od Afryki spowodowała, że na drodze ewolucji równoległej powstało tam wiele niezwykłych gatunków, na czele z lemurami.

To właśnie one są główną atrakcją tego pawilonu, bo można tam spotkać cztery ich gatunki, a jeden zamieszkuje "nocną" część pawilonu i jest to lemurek myszaty. Poza tym można tam zobaczyć bezkręgowce (w tym syczące karaczany), czy gekona Standinga. Otwartą przestrzeń pawilonu wykorzystują m.in. wielkie nietoperze - rudawki Lyle'a.

Wybierając się z wizytą do wrocławskiego zoo warto zwrócić szczególną uwagę na pokazowe karmienia. Raz jest to zwykłe podanie posiłku zwierzętom, innym razem towarzyszy karmieniu opowieść opiekunów (komentarz), a jeszcze kiedy indziej trening medyczny. Propozycji bliższego spotkania ze zwierzętami jest aż 25, a wśród nich m.in. żyrafy, słonie, nosorożce, manaty, pelikany, świnie rzeczne, czy rekiny i płaszczki. Jedną z najciekawszych propozycji jest niewątpliwie kąpiel i ważenie kolczatek, gatunku mało znanego i rzadko spotykanego w ogrodach zoologicznych, które można oglądać tylko raz w miesiącu, w drugi wtorek.

Szczegółowy spis pokazowych karmień znajduje się na stronie internetowej zoo.

Nieczynna będzie wypożyczalnia wózków, plac zabaw, park linowy i dzieciniec zwierzęcy.

Zoo Wrocław

ZOO Wrocław jest czynne przez cały rok bez wyjątków – we wszystkie dni tygodnia, roku, we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Największą atrakcją Zoo jest Afrykarium, oceanarium wyjątkowe w skali światowej.

Afrykarium we wrocławskim Zoo to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Średnio zwiedza je 2,5 tys. osób dziennie

To największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu.

W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.on. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń.

Zoo i Afrykarium piątek, sobota, niedziela i święta

Do Zoo Wrocław można wejść tylko w godzinach funkcjonowania kas. Dotyczy to zarówno posiadaczy biletów jednorazowych, jak i kart rocznych.

Kwiecień-wrzesień 2021
 

Kasy, POK, Wejście

Pawilony
 

Teren Zoo i Afrykarium
 

poniedziałek - czwartek

9.00 - 17.00

9.00 - 18.00

9.00 - 18.00

piątek, sobota, niedziela i święta

9.00 - 18.00

9.00 - 19.00

9.00 - 19.00

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

ZOO Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze