Zoo i Afrykarium

Zoo i Afrykarium

ZOO Wrocław jest czynne przez cały rok bez wyjątków – we wszystkie dni tygodnia, roku, we wszystkie soboty, niedziele i święta.

Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 14 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Największą atrakcją Zoo jest Afrykarium, oceanarium wyjątkowe w skali światowej.

Afrykarium we wrocławskim Zoo to jedyne na świecie oceanarium poświęcone wyłącznie faunie Afryki. Średnio zwiedza je 2,5 tys. osób dziennie

To największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To unikatowe na światową skalę oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zwierząt pochodzących z Czarnego Lądu.

W specjalnym budynku, kojarzącym się z arką Noego, oraz w jego otoczeniu stworzono zwierzętom niemal domowe warunki, od oceanicznych głębi, przez plaże Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zamieszkują je m.on. zachwycające żółwie, kolorowe ryby, manaty hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle, oraz dziesiątki innych stworzeń.

Zoo i Afrykarium piątek, sobota, niedziela i święta

Do Zoo Wrocław można wejść tylko w godzinach funkcjonowania kas. Dotyczy to zarówno posiadaczy biletów jednorazowych, jak i kart rocznych.

Listopad 2019 -
Luty 2020
 

Kasy, POK, Wejście

Pawilony
 

Teren Zoo i Afrykarium
 

poniedziałek - czwartek

9.00 - 15.00

9.00 - 16.00

9.00 - 16.00

piątek, sobota, niedziela i święta

9.00 - 16.00

9.00 - 16.00

9.00 - 17.00

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Zoo Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze