Bezpłatne zajęcia sportowe dla seniorów na Osobowicach

Bezpłatne zajęcia sportowe dla seniorów na Osobowicach

Grupa „Zdrowe Osobowice” zaprasza na bezpłatne zajęcia sportowe dla seniorów w listopadzie 2017 r. Do wyboru trzy dyscypliny: Nordic walking, Hatha joga i Tai chi. Seniorze, zadbaj o swoje zdrowie!

Terminy zajęć:

  • Nordic walking – plac na Osobowickiej – godz. 11.00 w niedziele (12.11, 19.11 i 26.11) niezależnie od warunków pogodowych,
  • Hatha joga – Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Osobowicka 127 – godz. 18.00 w piątki (10.11, 17.11 i 24.11),
  • Tai chi – Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28 – godz. 17.00 w poniedziałki (13.11, 20.11 i 27.11)

Nordic walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Tai chi to chińska sztuka walki, niekiedy traktowana jako związana z chińską filozofią gimnastyka medytacyjna. Natomiast Hatha joga to tradycja indyjskiej jogi. Dlaczego warto, by seniorzy zainteresowali się takim rodzajem aktywności?

– Tai Chi Chuan jest ćwiczeniem całego organizmu, medytacją w ruchu, która korzystnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Uprawiając ją zyskujemy świetną formę, optymalną wydolność organizmu oraz poprawę koordynacji ruchowej. Dzięki tym wszechstronnym ćwiczeniom odzyskamy pewny chód – informuje Aneta Kurek, pomysłodawczyni zajęć. – Hatha joga stosuje różne rodzaje wariantów pozycji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Praca ciała działa terapeutycznie np. na kręgosłup. Joga pozwala cieszyć się zdrowiem. Na zajęciach dla seniorów używamy dużo pomocy, tak aby każdy sobie poradził – dodaje Kurek.

Zdrowe Osobowice

Zajęcia będą odbywały się w trzech lokalizacjach na wrocławskich Osobowicach. – Osobowice to jedno z atrakcyjniejszych miejsc rekreacyjnych Wrocławia, często nazywane są "zielonymi płucami miasta", mimo to pod względem dostępu zajęć sportowych pozostaje daleko w tyle. Poprzez nasz projekt pragniemy zaproponować seniorom program aktywności sportowych na miejscu, gdyż to dla nich głównie problemem są dojazdy na zajęcia organizowane poza Osobowicami – podkreśla przedstawicielka grupy „Zdrowe Osobowice”

Organizatorzy liczą na to, że projekt wpłynie na poprawę ogólnej sprawności fizycznej seniorów oraz nabranie odwagi do podejmowania kolejnych życiowych aktywności. Dodatkowym aspektem jest integracja seniorów. – Z powodu braku klubu seniora na naszym osiedlu osoby starsze pozbawione są kontaktu z rówieśnikami, dlatego tak ważna jest integracja – kończy Aneta Kurek.

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze