wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Wydarzenia
 3. Rozrywka
 4. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu [Godziny Otwarcia, Stoiska, Atrakcje]

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu wrocławian. Bajkowe ozdoby Rynku, oryginalne świąteczne dania i napoje oraz mnóstwo innych atrakcji przyciągają do Wrocławia także tysiące gości.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest po raz 16. W wielu serwisach turystycznych wrocławski jarmark uznawany jest za najpiękniejszy w naszej części Europy, a organizatorzy zapowiadają, że Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 będzie jeszcze ładniejszy i bogatszy w atrakcje.

Wrocławski jarmark świąteczny potrwa do7 stycznia 2024, włącznie z nocą sylwestrową. 

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu czynne są codziennie w godz. 10.00-21.00.

Co jest na Jarmarku Bożonarodzeniowym?

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu będzie można znaleźć wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia z całą rodziną. Na Rynku tradycyjnie znajdziemy takie atrakcje dla dzieci jak:

 • Bajkowy Lasek, w którym można posłuchać bajek
 • Świąteczny Wiatrak
 • Karuzela
 • inne atrakcje

Na placu Solnym stanie bajkowy domek, a w nim podawane będzie grzane wino i ciepłe dania. Domek będzie miał wieżę zegarową i taras, z którego rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Co można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu?

Jarmark Bożonarodzeniowy to świetna okazja do zakupu wyjątkowych przysmaków czy rękodzieł. W listopadzie i grudniu na straganach będzie można znaleźć bombki, kosmetyki, biżuterię oraz wiele innych artykułów. Stragany zostaną rozstawione wokół Rynku, na ulicach:  Świdnickiej i Oławskiej oraz na placu Solnym.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają już turystów do odwiedzenia imprezy oraz sprzedawców do zgłaszania się i rezerwowania straganów, których będzie około dwustu. Informują też jaki asortyment towarów jest preferowany: 

 • Artykuły przemysłowe i rękodzieło - ozdoby świąteczne (w tym ozdoby choinkowe), artystyczne wyroby własne, świąteczne artykuły prezentowe, ceramika, biżuteria, mydła i kosmetyki naturalne, ręcznie szyte zabawki z naturalnych materiałów, wyroby regionalne (w tym góralskie), kubki pamiątkowe z nadrukiem, pamiątki, wyroby ze szkła, świece, metaloplastyka.
 • Artykuły spożywcze – regionalne sery i wędliny, pieczywo i wypieki, konfitury, miody, nalewki, wyroby czekoladowe i słodycze, zioła i przyprawy, kawy i herbaty, produkty naturalne i wegańskie. 

Jak dojechać do Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu?

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy jest zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. Oznacza to, że bez problemu można się dostać za pomocą komunikacji miejskiej - tramwajem lub autobusem.

Do Rynku można dojechać:

 • tramwajami linii: 3, 4, 5, 6, 7, 1020, 33
 • autobusami linii: D, K, 102, 103, 104, 107, 109, 122, 132, 142

Do ulicy Świdnickiej można dojechać: 

 • tramwajami linii: 3, 4, 5, 6, 7, 10, 33
 • autobusami linii: D, K

Do ulicy Oławskiej: 

 • tramwajami linii: 3, 5, 6, 7, 10, 20

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także