Światło – Czyni – Cuda w Ogrodzie Botanicznym

Światłogród w Ogrodzie Botanicznym

3 grudnia Uniwersytet Wrocławski zaprasza do Ogrodu Botanicznego. Hit zeszłej jesienie i zimy powraca, a zwiedzający mogą powrócić do bajkowego świata dzieciństwa i tajemniczego Światłogrodu.

Kolejny raz Ogród Botaniczny zostanie rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł i będzie udostępniony dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław zimą.

Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmie ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą pokazy laserowe.

Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego a także opracowano nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych. Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata.

Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne.

Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do Ogrodu od ul. Sienkiewicza i Kanonii. Uruchomiono również sprzedaż biletów online.

Szczegółowy harmonogram www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl i na profilu FB Ogrodu Botanicznego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych którzy chcą zobaczyć Ogród Botaniczny w subtelnej iluminacji  i przeżyć interesujące pokazy od 3 grudnia od godziny 17.00 do 21.00.

Godziny otwarcia w okresie świateczno-noworocznym

Atrakcja czynna od 26 do 29 grudnia oraz od 2 stycznie do 9 stycznia. Bilety w cenie od 20 zł do 35 zł. Ogród botaniczny znajduje się przy ul. Sienkiewicza 23.

  • 16.30 – otwarcie kas
  • 16.30-21.00 – Ogród Botaniczny udostępnia swoje tereny
  • 17.00-20.00 – dostępne atrakcje multimedialne
  • 20.30 – zamknięcie kas.

 

Ceny biletów:

  • dzieci do lat 3 bezpłatnie,
  • seniorzy 65+ oraz dzieci i młodzież do lat 18-25 zł,
  • dorośli – 35 zł, osoby niepełnosprawne – 20 zł.

Terminy Światłogród w Ogrodzie Botanicznym

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze