Ślady – Interaktywny Plac Zabaw

Wydarzenie odwołane. Ślady – Interaktywny Plac Zabaw

Wydarzenie odwołane.

Centrum Sztuki WRO zaprasza na kolejną odsłonę wystawy Interaktywny Plac Zabaw, której formuła nie przestaje się rozwijać. Po SYGNAŁACH, przygotowanych z okazji 10-lecia koncepcji projektu, w tym roku następną propozycją są Ślady.

Tym razem od stycznia do marca w prezentowanych pracach będziemy tropić ślady środowiska naturalnego i, zwracając uwagę na szereg istotnych elementów, spróbujemy zmniejszyć syndrom deficytu natury w codziennym życiu.

W dzieciństwie jesteśmy szczególnie wrażliwi na otaczający nas świat, uczymy się relacji z otoczeniem. Program wystawy Ślady – prezentowane na niej prace oraz seria wydarzeń i działań towarzyszących - pozwoli nam poczuć przyrodę, budować świadomość tego, że jest ona bezcennym dobrem, i że kreowanie właściwej postawy wobec niej, powinniśmy zacząć jak najwcześniej.

Głównym punktem ekspozycji jest instalacja Faktury, wywodząca się z pierwszego Interaktywnego Placu Zabaw, stanowiąca układankę pięciu faktur związanych ze zjawiskami zachodzącymi w środowisku. Specjalnie na tę wystawę Paweł Janicki we współpracy z Małgorzatą Sikorską i Sebastianem Siepietowskim przygotowali interaktywną instalację SZUMi Las, reagującą na szum/dźwięki generowane przez widzów.

W specjalnie przygotowanej przestrzeni scenograficznej w galerii będzie można odsłuchać nagrania terenowe Tomasza Mirta, zarejestrowane w różnych zakątkach świata, a w pracy Wyprawa po dźwięk postaramy się odgadnąć, skąd pochodzą i do kogo należą poszczególne odgłosy.

Na pierwszym piętrze Centrum Sztuki WRO na gości czeka DZIKI WARSZTAT, w którym z przedmiotów przyniesionych z lasu możemy stworzyć własne artystyczne formy i pobawić się w mikro-stolarnię.

Wystawie towarzyszą twórcze działania realizowane z zaproszonymi do współpracy artystami i mediatorami. W przestrzeni Czytelni Mediów nie zabraknie publikacji o tematyce ochrony środowiska, wiedzy o naturze i leśnych historii.

W czasie trwania wystawy, w okresie od stycznia do marca, zaplanowaliśmy tematyczne Niedzielne Poranki, podczas których będziemy poznawali sekrety przyrody.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Centrum Sztuki WRO - WRO Art Center

Widok 7, 50-052 Wrocław

Komentarze