Festiwal Wody we Wrocławiu

Festiwal Wody we Wrocławiu

Ekogotowanie z Pascalem Brodnickim, koncert Reni Jusis, gra terenowa „Poznaj wodę” czy bary z wodą i interaktywny naukowy plac zabaw dla dzieci, to tylko niektóre z atrakcji I edycji Festiwalu Wody (29 czerwca 2019 r., teren MPWiK).

W programie festiwalu m.in.: spotkanie z Reni Jusis, która jest pionierką zarówno muzycznej sceny klubowej w Polsce, jak i ekologicznych postaw wśród polskich gwiazd. Na Festiwalu Reni Jusis opowie o tym, co oznacza bycie odpowiedzialną/-ym za środowisko, bo właśnie ona jest od lat zaangażowana m.in. w akcje WWF czy PAH.

Woda i jedzenie to produkty, które marnujemy najczęściej. Wystarczą małe kroki, aby zmienić codziennie nawyki. Wrocławskie MPWiK przybliży uczestnikom światową filozofię Zero Waste. Pascal Brodnicki, który od lat wspiera akcje ekologiczne, m.in. kampanię Polskiej Akcji Humanitarnej zorganizowaną na Światowy Dzień Wody, czy też działania WWF „S.O.S. DLA ŚWIATA”, pokaże jak gotować, nie marnując produktów.  

Goście, którzy przyniosą ze sobą niepotrzebne plastikowe butelki, będą mogli je wymienić na drobne upominki. Czeka też gra terenowa „Poznaj wodę”, a także ekologiczną grę planszową w rozmiarze XXL, plac zabaw dla najmłodszych i ekopuzzle. Do dyspozycji będzie też strefa chillout i foodtrucki, serwujące zdrowe jedzenie.

Festiwalowy wieczór uświetni pokaz PATMAN CREW – mistrzów mappingu. Zaprezentują połączenie technologii, tańca, komedii, muzyki na żywo oraz gry światła i wody. Scenariusz show został zbudowany na motywie wody i nawiązuje do mitologii, np. postaci Posejdona. Na scenie nastąpi ożywienie wody, która będzie wchodzić w interakcje z tancerzami. Festiwal zakończy silent disco – cicha impreza taneczno-muzyczna, nieuciążliwa dla najbliższego otoczenia, np. dla zwierząt z pobliskiego zoo.

Wstęp wolny. Startujemy o 14.00 i bawimy się do północy.

Program 

14:00 Otwarcie festiwalu – prowadzenie całego dnia Tomasz Wołodźko i Kasia Pawlak
14:00-19:00 Atrakcje dla dzieci i rodzin
14:30-15:00 Rodzinny konkurs na scenie (z wiedzy o wodzie)
15:00-15:40 Ekologia na co dzień – spotkanie z Reni Jusis
15:00-18:00 Gra miejska „Poznaj wodę”
15:40-16:00 DJ na scenie – chillout/Konkursy prowadzących
16:00-18:00 Ekologiczne gotowanie – spotkanie z Pascalem Brodnickim
18:00-20:00 DJ na scenie – chillout
18:30 Ogłoszenie wyników gry miejskiej „Poznaj wodę”
20:00 -21:10 Koncert gwiazdy wieczoru – Reni Jusis
21:50 Zakończenie Festiwalu, zaproszenie na uroczysty finał
21:50-22:00 Specjalny finałowy show na scenie w wykonaniu Patman Crew
22:00-24:00 Silent Disco – DJ-e związani z radiem RAM – Druh Sławek, Maciek Szabatowski, Maciek Przestalski

 

 

Lokalizacja

MPWIk

Na Grobli 19, 50-421 Wrocław

Komentarze