Gry miejskie

Gry mobilne MBP we Wrocławiu

Miejska Biblioteka Publiczna od dawna już przygotowuje gry mobilne, w które można grać także po ich oficjalnych premierach. Aby zagrać w grę wystarczy posiadać smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Należy także zainstalować aplikację Action Track. 

Gry mobilne to dobry sposób, by poznać miasto, spędzić czas ze znajomymi, zorganizować komuś nietypowe urodziny i pozwiedzać Wrocław. Sprawdź listę dostępnych gier i weź udział w rozgrywce kiedy tylko chcesz! 

Dostępne są m.in.:

Reguła Meyera – mobilna gra miejska dla miłośników kryminałów

Miłośnikom kryminałów spodoba się „Reguła Meyera”. To gra miejska inspirowana książkami Katarzyny Bondy. Wcielicie się w rolę profilerki, która będzie musiała odnaleźć zabójcę wrocławskiej dziennikarki... Czy uda się wam odnaleźć zabójcę? Ochronicie kolejne ofiary?

„Zielony Kapturek” 

A może, jako Strażnicy Lasu, pomożecie zwierzętom i znajdziecie śmieciarza, który od długiego czasu zaśmieca las? „Zielony Kapturek” to gra dla dzieci i dorosłych, którzy wraz ze swoimi pociechami chcą zostać ekobohaterami!

Tajna misja Myszki Javy 

Dla dzieci, które fascynuje informatyka przeznaczona jest „Tajna misja Myszki Javy”. To tajne zadanie, więc nie możemy zdradzić więcej... Ale wy możecie się dowiedzieć dołączając do gry!

„W 240 minut dookoła Wrocławia” 

Są tu fani podróży? Dacie radę przemierzyć Wrocław w 240 minut i wygrać zakład? „W 240 minut dookoła Wrocławia” to gra inspirowana powieścią „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne'a, która została zrealizowana we współpracy z Biurem Zarządzania Projektami Zespołem Smart City Wrocław oraz Biurem Zrównoważonej Mobilności w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Wsiadajcie na rower, zakładajcie wrotki i weźcie udział w najszybszej podróży, o jakiej słyszeliście!

Mobilna gra miejska „Ksenobójcy”

Jeśli chcecie uratować Ziemię przed Formidami i jednocześnie pospacerować po Wrocławiu, wypróbujcie „Ksenobójców”. Fabuła gry opiera się na motywach ƒ„Gry Endera” Orsona Scotta Carda. Gra spodoba się nawet tym, którzy nie są fanami fantastyki.

„Tajemnica biblioteki”

Młodzi miłośnicy Martina Widmarka z pewnością ucieszą się z „Tajemnic Biblioteki”. To gra, dzięki której można pomóc Lassemu i Mai, którzy mają ostatnio dużo zagadek do rozwiązania...

„Mock: przeszłość powraca”

Na jednym ze strychów wrocławskich domów odnaleziono list adresowany do Eberharda Mocka dotyczący zniknięcia Grety Langer, kuzynki Marietty von der Malten zamordowanej w 1933 roku. Przenieście się w świat przedwojennego Wrocławia, odkryjcie tajemnice i nie dajcie się zwieść błędnym tropom… Zapraszamy miłośników kryminałów Marka Krajewskiego do wzięcia udziału w grze „MOCK: przeszłość powraca”.

Lista dostępnych gier znajduje się tutaj...

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze