Dolnośląski Festiwal Dyni 2018

Dolnośląski Festiwal Dyni 2018

Już od 2004 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego organizuje Dolnośląski Festiwal Dyni. Pomysł promowania walorów kulinarnych, zdrowotnych i dekoracyjnych warzyw dyniowatych sprawdził się przez te lata znakomicie.

W tym roku XV dyniowe święto zaplanowano na niedzielę 14 października.

Tradycyjnie odbędą się konkursy na największą, jak i najdziwniejszą dynię. Ogrodnicy przywiozą okazy o imponujących rozmiarach, niespotykanych kształtach, kolorach i walorach smakowych. Podczas konkursu kulinarnego na najsmaczniejszą dynię odbędzie się degustacja, niekiedy bardzo wykwintnych dań. Swój udział w imprezie zapowiedziało ponad stu wystawców.

Będzie można kupić przeróżne dynie jadalne i ozdobne oraz miody, oleje roślinne, przyprawy i bogaty asortyment zdrowej żywności, a także wyroby rękodzielnicze.

W programie imprezy, która rozpocznie się o godzinie 10.00 plenerem plastycznym „Symbole Polski”, zaplanowano kiermasz oraz wiele wystaw, gier, zabaw i konkursów dla dzieci. Już na kilka dni przed festiwalem warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego na spacer, aby zobaczyć przygotowane przez ogrodników i plastyków fantazyjne dekoracje z różnokolorowych dyń.

Ogród czynny jest dla zwiedzających, przed zimową przerwą, do 31 października.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze