wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: zła

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Muzyka
  4. Nadzwyczajny Koncert Hawdalowy

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Nadzwyczajny Koncert Hawdalowy
 
25. SEZON ARTYSTYCZNY KONCERTY HAWDALOWE
 
Serdecznie zapraszamy na NADZWYCZAJNY KONCERT HAWDALOWY, który odbędzie się 23 listopada 2023 r. w czwartek o godz. 18:00 w Synagodze pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, we Wrocławiu.
 
Koncert w wykonaniu: ISIDORO ABRAMOWICZ – kantor / Pestalozzistraße Synagogue-Berlin, Niemcy / JAKUB STEFEK – organy / Pestalozzistraße Synagogue-Berlin, Niemcy / CHÓR SYNAGOGI POD BIAŁYM BOCIANEM WE WROCŁAWIU, STANISŁAW RYBARCZYK – dyrygent.
W programie kompozycje m.in. Felixa Mendelssohna, Gerszona Efrosa, Leo Lowa, Davida Nowakowsky’ego.
Bilety: 50zł normalny, 40zł ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy).
 
Bilety do nabycia: na www.ticketmaster.pl, na dwie godziny przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem oraz w Cocofli – books art cafe wine bar na ul. Pawła Włodkowica 9 we Wrocławiu.
 
Muzyka żydowskich kantorów wraca do Polski
We wrześniu i październiku w ramach projektu „Muzyczny Świat Gerszona Efrosa” poprzez serię działań edukacyjnych i popularyzatorskich zabrzmią w Polsce pierwszy raz od czasów wojny utwory żydowskich kantorów związanych z naszymi ziemiami. Pochodzą one z obszernej „Antologii muzyki synagogalnej” opracowanej przez Gerszona Efrosa, kompozytora urodzonego w Serocku, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych zachowując muzyczne dziedzictwo polskich Żydów.
Pod merytorycznym kierownictwem dr Jakuba Stefka – organisty w Synagodze Pestalozzistrasse w Berlinie oraz wykładowcy Akademii Sztuki w Szczecinie przygotowany został film edukacyjny o muzyce i przesłaniu twórczości Gerszona Efrosa, folder informacyjny, kampania w mediach społecznościowych, a utwory żydowskich kantorów zostały włączone do programów koncertów w różnych miastach w Polsce. Będziemy mogli ich wysłuchać podczas Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi, Międzynarodowych Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie, Koncertu Hawdalowego w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu oraz na koncercie w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.
Organizatorem projektu jest Fundacja SPOT.ON ART, partnerem Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, a patronem – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Finansowania udzieliła Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
 
Wszystkie działania opisane są na stronie www.spotonart.com/efros.

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także