Koncert Runforrest | Francis Tuan

Koncert Runforrest – Francis Tuan

Runforrest i Francis Tuan zagrają dla Was 18 marca we wrocławskim Klubie Łącznik! Będzie to jednocześnie koncert premierowy nowej płyty Francisa Tuana "Samiec omega".

Runforrest Runforrest to projekt muzyczny pochodzącego z Krakowa songwritera Grzegorza Wardęgi, znanego ze współpracy z wieloma artystami i artystkami, m.in.: Bass Astral x Igo, Misia Furtak, ARS LATRANS Orchestra, czy Lor. Od 2018 roku nieprzerwanie tworzy, a jego styl wciąż ewoluuje, łącząc w sobie wpływy muzyki singer-songwriter, alternatywnego rocka, współczesnego popu i elektroniki. Wśród najważniejszych występów na koncie artysty można wymienić chociażby: Męskie Granie w Krakowie, OFF Festival Katowice czy koncert w Tauron Arena Kraków.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z jego poprzednich wydawnictw, w nowych, niepowtarzalnych odsłonach. Nie zabraknie także materiału z najnowszej run! EP, a także zapowiedzi tego, co artysta zaplanował na przyszłość.

Niezależnie od tego, czy to kameralne, akustyczne występy czy wszechstronne, pełne loopów sety, Runforrest zawsze wytwarza atmosferę niezwykle intymnego przeżycia, gdzie porywa swoją emocjonalnością i osobistym charakterem. Każdy, kto sięga po twórczość Runforresta, już nigdy nie zapomina o krakowskim artyście. Francis Tuan Francis Tuan jest jak pierogi z farszem do sajgonek – niby znasz poszczególne składniki, ale kiedy zjesz je razem, smakują zupełnie inaczej.

Współczesna alternatywa, indie pop, a nawet typowo polski rock współgrają tu z orientalnym instrumentarium i brudnymi, gitarowymi brzmieniami. Pozornie odległe od siebie style łączy ze sobą tekst, poruszający zazwyczaj aktualną tematykę. Francis opisuje świat z perspektywy wrażliwego mężczyzny i nawiązuje do problemów dotykających dzisiejszych młodych dorosłych.

Często posługuje się przy tym autoironią. Sam określa siebie jako „Samiec omega” i taki jest też tytuł jego nadchodzącej płyty. Działa razem ze zgranym zespołem, nazywanym przez niektórych „polsko-wietnamską ABBĄ”. Od kilku lat wydaje albumy i występuje w Polsce oraz za granicą.

Pojawił się między innymi na festiwalach: Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, szwedzki Live at Heart, czy kanadyjski Canadian Music Week. Ma w dorobku mini album „Poems” z 2017 roku (zawierający utwór „I Thank You God For Most This Amazing”, który trafił na Listę Przebojów Trójki) oraz album „Let’s Pretend” z 2020 roku. W 2022 ukazały się single „Lody naturalne” (nr 1 na liście Radia Afera) i „Będę kiedyś młody”, zapowiadające polskojęzyczny album „Samiec omega”, który ukaże się w marcu 2023 nakładem wytwórni Karrot Kommando.

Lokalizacja

Klub Łącznik / Czasoprzestrzeń

Tramwajowa 1/3, 51-621 Wrocław

Komentarze