Waiting for The Cure – premiera koncertu online

Waiting for The Cure – premiera koncertu online

4 lipca 2020 r. słynna brytyjska grupa rockowa The Cure, członek Rock and Roll Hall of Fame, miała wystąpić na finał Open'er Festival w Gdyni i miał to być jedyny koncert Brytyjczyków w Europie w ub. roku. Niestety, jak wiadomo, pandemia pokrzyżowała te plany.

Żeby w pewien sposób zrekompensować fanom The Cure to rozczarowanie, Artur Bielicz, prezes firmy CAMdivision z Wrocławia i jednocześnie perkusista zespołu Mariage, i pozostali członkowie tego zespołu wpadli na pomysł koncertu z przebojami The Cure. W przeszłości Mariage już organizował podobne wydarzenie – z okazji 40. urodzin wokalisty The Cure Roberta Smitha – we wrocławskim klubie Maska i cieszyło się ono dużym powodzeniem. Bazując na tym doświadczeniu z 1999 r., Mariage postanowił zorganizować koncert z większym rozmachem, na Pomorzu, i pod hasłem „Close'n'air 2020: Waiting for The Cure” (polskie znaczenie nazwy brytyjskiej grupy to: lekarstwo), dając również  tym występem swoistą nadzieję, że wszystko wróci do normy… 

Wtedy, 4 lipca 2020 r., koncert  Mariage, podczas którego polski zespół wykonał 12 legendarnych przebojów The Cure, odbył się w Gdańsku (falochron zachodni w Nowym Porcie) na pełnowymiarowej scenie, profesjonalnie nagłośnionej i oświetlonej. Bezpłatny koncert  był transmitowany na żywo online.

Teraz, w sobotę 30 stycznia 2021 r. o godz. 20.00 na kanale YT odbędzie się premiera tamtego, zarejestrowanego w Gdańsku „COVID-koncertu” – „Waiting for The Cure”.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze