Céilidh - potańcówka irlandzka w Klubie Pod Kolumnami

Céilidh – potańcówka irlandzka w Klubie Pod Kolumnami

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na irlandzką potańcówkę w ramach cyklu „Piątki z kulturą tradycyjną". Na najbliższym spotkaniu, 24 listopada o godz. 18:30,  uczestnicy poznają kroki skocznego i dynamicznego tańca grupowego Ceilidh. Naukę poprowadzi Małgorzata Szarycz - certyfikowany instruktor tańca irlandzkiego ze szkoły Irish Spin.

Taniec irlandzki to niezwykle dynamiczna forma tańca, która zyskała na popularności w ostatnich latach dzięki show tanecznym takim jak „Lord of the Dance" czy „Riverdance".

Organizatorzy zapra każdego, kto chce poczuć klimat "Zielonej Wyspy". Ceilidh to taniec grupowy. W odróżnieniu od nieraz bardzo zaawansowanych technicznie i widowiskowych tańców solowych, tutaj taniec jest przede wszystkim spotkaniem, formą interakcji we wspólnocie. Można się go łatwo nauczyć i od razu sprawia wiele radości. Od innych grupowych tańców tradycyjnych odróżnia go dynamika i przysłowiowa skoczność, właściwa stylowi tanecznemu z Irlandii.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe kroki tradycyjnych i nietradycyjnych tańców grupowych. Na zajęcia należy przynieść wygodny strój niekrępujący ruchów, obuwie z lekką podeszwą, a także wodę do picia. Taniec poprowadzi Małgorzata Szarycz, certyfikowany instruktor tańca irlandzkiego ze szkoły Irish Spin

Małgorzata Szarycz

Swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 6 lat w grupach baletowych w Arabesce, Operze oraz Operetce Wrocławskiej. W 2003 roku odnalazła swoją pasję: taniec irlandzki. Na początku była związana ze szkołą tańca UaNiall która została przekształcona w szkołę Rince na Colman. Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu pokazach oraz brała udział w międzynarodowych zawodach w tańcu irlandzkim w Wiedniu, Bremie, Salzburgu, Pradze, Gdańsku i Warszawie. Pod kierunkiem szkoły tańca ISTA, w kwietniu 2017 roku wystąpiła na Mistrzostwach Świata w tańcu irlandzkim w Dublinie. Jest wielokrotną medalistką międzynarodowych zawodów w tańcu irlandzkim „Feis”. Swoją pasję przekazuje innym już o 10 lat na warsztatach tanecznych oraz festiwalach artystycznych (SLOT art festiwal). Od września br. jako jedna z trzech osób w Polsce, posiada międzynarodowy certyfikat tańca irlandzkiego TCRG. Obecnie prowadzi zajęcia w Klubie Pod Kolumnami oraz szkole tańca Irish Spin.

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

 

Komentarze