Pisarz na ekranie

Pisarz na ekranie

W czwartki w kinie Popiół i Diament w Muzeum Pana Tadeusza prezentowane są filmy z cyklu „Pisarz na ekranie”. Realizacje poświęcone będą zarówno prawdziwym autorom i autorkom, takim jak Truman Capote, William Shakespeare, Sylvia Plath czy Virginia Woolf, jak i pisarzom fikcyjnym

Repertuar

6 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00

Młody pisarz Calvin przełamuje kryzys twórczy, powołując do życia bohaterkę literacką o imieniu Ruby. Wkrótce dziewczyna staje się realną osobą i wprowadza spore zamieszanie w życiu pisarza.

13 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00

Tytułowy ghostwriter, przyjmując zlecenie ukończenia autobiografii wpływowego polityka, zostaje wciągnięty w sieć intryg i manipulacji. Niebezpieczeństwo okazuje się śmiertelne. Czy bohaterowi uda się dojść do prawdy i ocalić siebie?

20 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00

Pisarz i kryzys twórczy. Destrukcyjna siła sztuki, czy też demony przeszłości? A co w efekcie? Nagrody Akademii Filmowej za najlepszy film i nagroda na pierwszym Festiwalu Filmowym w Cannes. To pierwszy z trzech, jak dotąd, takich przypadków w historii kina.

27 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00

„Pani Dalloway powiedziała, że sama kupi kwiaty” – to zdanie otwiera jedną z najsłynniejszych powieści, której autorką jest Virginia Woolf. Kilkadziesiąt lat później literatura przeplata się z losem dwóch kobiet żyjących w różnych czasach.

Bilety:

wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum, jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki

Repertuar Pisarz na ekranie

  • czwartek 20.01.2022
  • czwartek 27.01.2022

Szczegóły Pisarz na ekranie

Reżyseria nieznany
Tytuł oryg. Pisarz na ekranie
Gatunek inne

Komentarze