Młodzieżowy Klub Filmowy w DCF

Młodzieżowy Klub Filmowy w DCF

Pokaz filmu „Parasite”, który zdobył Złotą Palmę w Cannes, otworzy Młodzieżowy Klub Filmowy w kinie DCF. Pierwsze spotkanie Młodzieżowego Klubu Filmowego odbędzie się 1 października o godz. 17.00, a kolejne w każdy pierwszy wtorek miesiąca.

Bilety dla uczniów z legitymacją szkolną kosztują 12 zł.

Młodzieżowy Klub Filmowy to nowy cykl dla uczniów, który będzie okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Będzie można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomym odbiorem sztuki.

Cykl rozpoczyna zdobywca Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes – „Parasite”. Nowy film wizjonera Bong Joon-ho to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego.

Prowadzący cykl Tadeusz Kokurewicz  film traktuje jako jedną z najwyższych form sztuki, a jednocześnie, jako sposób lepszego zrozumienia świata, odsłaniający pewną prawdę o człowieku. Podczas spotkań klubu dyskusyjnego przyjmie rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.

Rezerwacja miejsc dla grup: edukacja@dcf.wroclaw.pl

Komentarze