Slow Life: Kino Letnie na Dachu Renomy

Slow Life: Kino Letnie na Dachu Renomy

Renoma oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe przedstawiają... tegoroczną edycję Kina Letniego na Dachu. Organizatorzy zapraszają wszystkich w każdą sobotę sierpnia o godzinie 21.30 na bezpłatne seanse filmowe.

W tym roku, pod hasłem Slow Life, pokazane zostaną niezwykłe filmy o relacjach człowieka z naturą oraz poszukiwaniu wewnętrznej równowagi. W nastrojowej nocnej scenerii dachu Renomy goście będą mogli spotkać się z wyjątkowym kinem oraz skorzystać z oferty baru w Urban Garden.

Ostatni film wyświetlony w tegorocznej edycji Kina Letniego na Dachu zostanie wybrany drogą głosowania na Facebooku. Przed seansem 31 sierpnia zaprosimy wszystkich do oddania głosu, więc bądźcie na bieżąco i śledźcie profile Renoma oraz DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe.

Miejsce projekcji: Dach Renomy, poziom +8. Bilety: wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność przyjścia.

Repertuar:

3 sierpnia, godz. 21:30, KRÓLOWIE LATA

reż. Jordan Vogt-Roberts, USA 2013 / 95’
Obsada: Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias, Nick Offerman, Mary Lynn Rajskub

Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

10 sierpnia, godz. 21.30, LATO W PROWANSJI

reż. Rose Bosch, Francja 2014 / 105’
Obsada: Jean Reno, Anna Galiena, Chloé Jouannet, Hugo Dessioux, Aure Atika

Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie - słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta - „1492 - Wyprawa do raju". W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) - niezawodny Jean Reno ("Faceci od kuchni", "Leon zawodowiec"). Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami - nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną. komedia obyczajowa.

17 sierpnia, godz. 21.30, SZCZĘŚLIWY LAZZARO

reż. Alice Rohrwacher , Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy 2018 / 125’
Obsada: Adriano Tardiolo, Agnese Graziani, Luca Chikovani, Alba Rohrwacher

„Szczęśliwy Lazzaro" to oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego. Koncentruje się wokół spotkania Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego. Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie. Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta...

24 sierpnia, godz. 21.30, BYŁ SOBIE LAS

reż. Luc Jacquet, Francja 2015 / 78’
Obsada: Francis Hallé, Michel Papineschi

„Był sobie las" to fascynująca i zachwycająca wizualnie podróż do świata natury, w głąb tajemniczych lasów deszczowych Peru i Gabonu, pokazująca największe cuda tamtejszej fauny i flory. Przewodnikiem widzów po lasach tropikalnych jest ceniony francuski przyrodnik Francis Hallé. Zdjęcia do dokumentu kręcone były od czerwca do listopada 2012. Twórcy wykorzystali zarówno tradycyjne kamery, jak i drony, które pozwoliły na sfilmowanie pełnej panoramy amazońskiej przyrody. Dokument wzbogacony jest animacjami i rysunkami autorstwa Francis Hallégo.

31 sierpnia, godz 21.30, Pokaz Niespodzianka.

Komentarze