SWAP Wrocław na Barbarce

SWAP Wrocław na Barbarce

Po prawie rocznej przerwie z powodu pandemii bezgotówkowe wymiany ubrań z cyklu SWAP Wrocław znów zagościły w kalendarzu wrocławskich imprez. W tym roku odbyły się już dwie – w czerwcu i lipcu.  Teraz kolej na sierpniową – 28.08  w sobotnie przedpołudnie na barce BARBARKA przycumowanej przy Wyspie Słodowej będzie można wymienić się ubraniami.

Jak wziąć udział w wymianie ubrań

  • Udział w bezgotówkowej wymianie ubrań z cyklu SWAP Wrocław jest bezpłatny, ale jego uczestniczki obowiązuje kilka zasad:  
  • Przyniesione ubrania muszą być czyste i w dobrym stanie. W dobrym, czyli takim, w jakim jej właścicielka sama by je jeszcze nosiła. Oczywiście, gdyby z jakiegoś powodu nie zdecydowała się na ich wymianę. 
  • Wymiana odbywa się na zasadzie ciuch za ciuch i „metki” albo pierwotna cena danej rzeczy nie ma tu znaczenia. 
  • Wymiana dotyczy tylko ubrań, butów i dodatków. Ewentualnie mogą pojawić się na niej również kosmetyki. Wszelkie książki, artykuły wystroju wnętrz i inne przedmioty muszą zostać w domu.

Osoby, chcące otrzymać informacje o kolejnych wymianach mogą się na imprezę zapisać. Link do zapisów znajduje się tutaj

We wrocławskich klimatach

Organizatorka cyklu SWAP Wrocław Julia Daroszewska zapewnia, że nadchodząca wymiana będzie wyjątkowo „wrocławska” – odbędzie się na jednej z tutejszych wysp, w otoczeniu rzeki, Odra, która jest jednym z symboli Wrocławia. Poza tym, warto zauważyć, że logo SWAP-u jest pomarańczowe, a to z kolei nawiązanie do... ruchu Pomarańczowej Alternatywy, który narodził się we Wrocławiu.

SWAP  na Wyspie Słodowej odbył się do tej pory raz – 1 września 2013 r. podczas akcji „Wyspa na weekend”. – Była to największa impreza bezgotówkowej wymiany ubrań, jaką kiedykolwiek zorganizowałam. Wyspa wręcz tonęła w ubraniach, a uczestniczek było co niemiara – wspomina Julia Daroszewska. Jednak teraz – ze względu na ograniczone miejsce na barce BARBARKA, nie liczy na taki sukces frekwencyjny, zwłaszcza że – jak mówi: „liczba  osób wcale nie wpływa na jakość tych imprez”.

Tu warto dodać, że SWAP Wrocław uległ „pączkowaniu” – imprezy wymiany ubrań odbywają się bowiem także w Jeleniej Górze, Bielawie, Dzierżoniowie, Warszawie, a w tym roku również i w Krakowie. 

SWAP – niespodzianki dla uczestniczek wymian ubrań

Zaczęły się pojawiać już w trzeciej edycji wydarzenia. Każdorazowo, są to naprawdę warte uwagi nagrody, których wręczanie odbywa się podczas imprezy. 

Tym razem będzie ich naprawdę sporo – bilety do kina Helios na sierpniowe seanse z cyklu Kino Kobiet, pyszny mus owocowy Dżemster oraz Dolnośląski Grzaniec (bezalkoholowy), który zrobił furorę na jeleniogórskim jarmarku bożonarodzeniowym w 2019 przede wszystkim wśród pań karmiących i w ciąży. I im polecany jest przede wszystkim. 

Poza tym do wygrania będą kupony na usługę Osobistej Stylistki Dżoolki oraz kupon na butelkę Prosecco do wypicia na BARBARCE. 

Lokalizacja

Wyspa Słodowa we Wrocławiu

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze