Mobilny Punkt Szczepień

Mobilny Punkt Szczepień: Szczepciobus

Nie musisz się rejestrować, umawiać czy szukać przychodni z wolnym terminem. Punkt szczepień… sam przyjedzie na Twoje osiedle! Wrocław uruchomił szczepionkowy autobus, w ramach akcji  Solidarnie – Zdrowo – Międzypokoleniowo.

Specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień, odwiedzi w lipcu różne części Wrocławia. Każdy dorosły mieszkaniec, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do pojazdu i przyjąć w nim szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

Wrocław bardzo aktywnie wspiera Narodowy Program Szczepień, tworząc własną kampanię edukacyjną #WrocławSięSzczepi Solidarnie przeciw Covid. W mieście odbywają się także specjalne akcje szczepionkowe - dla osób w kryzysie bezdomności zorganizowane zostały mobilne punkty szczepień, które dotarły do  schronisk i noclegowni. Streetworkerzy wciąż zachęcają do szczepień ludzi w kryzysie bezdomności ulicznej. Chętnych dowożą do ambulatorium, prowadzonego przez MiserArt.

1 czerwca we wrocławskich liceach zaszczepionych zostało ponad tysiąc młodych ludzi, a w pierwszym dniu wakacji na Stadionie Wrocław zorganizowana została akcja szczepień dla nastolatków. 

We Wrocławiu podano już ponad 870 tys. dawek szczepionki. Na Stadionie Wrocław liczba osób zaszczepionych sięga 100 tys.

Rozkład jazdy mobilnego punktu szczepień MPK Wrocław:

wtorek, 27 lipca

  • 8.00 -12.00 Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 3/5, parking

środa, 28 lipca

  • 9.00-12.00 osiedle Sobieskiego (przy pętli MPK)
  • 12.30-16.00 Schronisko św. Brata Alberta, Park Tarnogajski, ul. Bogedaina 5

czwartek, 29 lipca

  • 9.00-12.00 Targpiast, ulica Obornicka 235/237 
  • 12.30-16.00 Osiedle Kozanów przy pętli autobusowej MPK.

piątek, 30 lipca

  • 15.00 do 20.00 przed Stadionem Olimpijskim.

sobota, 31 lipca

  • 9.00-18.00, zoo Wrocław, obok wybiegu pingwinów i surykatek

niedziela, 1 sierpnia

  • 9.00-12.00 pod Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy przy ul. Wolskiej 6.
  • 12.30-16.00 przy Kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Koszalińskiej 15.

We Wrocławiu działają także  MOBILNE JEDNOSTKI SZCZEPIEŃ.  To kolejna, bardzo dogodna forma – w tym przypadku szczepionka może przyjechać np. do konkretnego domu. Mobilna Jednostka Szczepień (MJS) to profesjonalista medyczny, który wykonuje szczepienia indywidualnie, w ramach Narodowego Programu Szczepień. Obecnie w kraju działa blisko 60 takich jednostek. Skorzystanie z tej formy szczepień jest bardzo proste i wygodne.

Zainteresowanych odsyłamy do mapy punktów szczepień na stronie gov.pl/szczepimysie. Tu znajdziecie najbliższy Wam MJS oraz dane kontaktowe. Wystarczy zadzwonić i umówić się na szczepienie.

Na szczepienie należy umawiać się indywidualnie z MJS, wykorzystując poniższe dane kontaktowe (nie ma możliwości umówienia się poprzez centralną infolinię 989).

Terminy Mobilny Punkt Szczepień: Szczepciobus

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

ZOO Wrocław

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Komentarze