wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Edukacja i rozwój
  4. Spotkanie z Albanią – od kałasznikowów do wakacyjnego raju tysięcy Polaków

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Albanią, które odbędzie się na przepięknym poddaszu z tarasem i widokiem na dachy budynków wrocławskiego Starego Miasta.

Pokażemy Wam Albanię, widzianą naszymi oczami, z perspektywy Albańczyków mieszkających w Polsce i Polki mieszkającej w Albanii. Skonfrontujemy stereotypy o małym kraju, który był zamknięty przez 50 lat, a który staje się rajem wakacyjnym. Najpierw dla odważnych, potem dla masowej turystyki.

Pokażemy majestatyczne góry, zachwycające morskie krajobrazy i unikatową przyrodę. Porozmawiamy o bogatej historii i złożonej tożsamości Albanii, o różnorodności etnicznej, o dziedzictwie historii oraz o wyzwaniach współczesności. Przybliżymy Wam Albanię, pokażemy jak wygląda codzienność i jak nasza ojczyzna się zmienia.

Porozmawiamy o zbieżnej historii Polski i Albanii, o tym jak się różnymi i co nas łączy. Opowiemy też jak się żyje w Albanii i czy Polka może tam bezpiecznie rozwijać biznes. Spotkaniu będą towarzyszyć zdjęcia Albanii wykonane przez utalentowaną fotografkę Anastasiia Zazuliak. KIEDY: Środa, 3 kwietnia GDZIE: Salon Herz w OP ENHEIM, Plac Solny 4, Wrocław WSTĘP WOLNY Spotkanie jest otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, ale liczba miejsc ograniczona. Potwierdź, że będziesz, napisz do Roseli:  [email protected] lub zadzwoń +48 666 6777 108 Kto poprowadzi spotkanie? Albi Miftari – Albańczyk, który swoją przygodę z Polską rozpoczął w 2014 r.

Ukończył Uniwersytet Wrocławski z obroną w języku polskim. Na każde wakacje powracał do Albanii, by pokazywać turystom z Polski swój piękny i ciekawy kraj. Teraz prowadzi swoje własne biuro podróży, w którym odpowiedzialnie i na własnych warunkach pokazuje gościom największe uroki Albanii. Kinga Stachów– z wykształcenia psycholog, zainteresowana m.in. psychologią międzykulturową, psychologią pieniądza oraz neuropsychologią poznawczą.

Na studiach wyjechała na pół roku do Chin, gdzie studiowała chiński i różnice międzykulturowe. Odwiedziła kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. Swoją pasję i doświadczenie w odpowiedzialnym podróżowaniu oraz z szacunkiem do odmiennych kultur postanowiła dzielić z innymi współtworząc Kaki Tours. Z Albanią związana jest od 2018 roku.

Swoimi doświadczeniami z życia i podróży w tym kraju dzieli się na blogu. Rosela Ciko– certyfikowana nauczycielka jogi, ekonomistka z wykształcenia, z upodobania pasjonatka nauki i szeroko rozumianej sztuki. Moje miasto to Tirana, ale w Polsce mieszkam dłużej niż w Albanii. Wrocław kocham, tu mieszkam i pracuję oraz stąd organizuję podróże z jogą do Albanii.

Obywatelka Albanii i Polski, mama Ignasia. Anastasiia Zazuliak – fotografka portretowa i reportażowa. Jej prace wystawiane były w Ukrainie, Polsce, Czechach, Litwie, USA, Niemczech i innych krajach. Zainteresowania Anastasji oscylują wokół ludzi, tożsamości, migracji, traumy i dzieciństwa. Zapraszamy!

Miejsce

Zobacz także