logo konferencji (nazwa Szkolna Konferencja Klimatyczna) wraz z płonącą planetą oraz podanie terminu i miejsca konferencji

IV Szkolna Konferencja Klimatyczna

Szkolna Konferencja Klimatyczna to wydarzenie tworzone od 2020 roku przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W tym roku współorganizatorami są również Zakład Porównawczej Administracji Publicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i koło studenckie ISKRA, a dzięki temu Konferencja ma charakter naukowy i będzie odbywać się pod nazwą „Odpowiedzialność za klimat. Partycypacja młodzieży w zrównoważonym rozwoju planety Ziemi”.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do uczniów i studentów, jednak organizatorzy nie zamykają wyłącznie się na te grupy - zapraszają wszystkich, którzy chcą posłuchać i porozmawiać o zmianach klimatu. Tegoroczna, czwarta, edycja Konferencji będzie gościła od czwartku do soboty (16-18 marca) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w budynkach C (ul. Więzienna 8-12) i D (ul. Uniwersytecka (7-10), gdzie będą odbywały się panele i prelekcje. Natomiast na niedzielę (19 marca) zaplanowany jest spacer przyrodniczy po parku Grabiszyńskim.

Organizatorom udało się w tym roku zaprosić znakomitych prelegentów i prelegentki. Będą m.in. Kasia Gandor, Johnny Dabrowski, Laura Kwoczała, Cezary Grochowski, a ze świata nauki m.in. dr hab. Bożena Ryszawska z UEWr, dr hab. inż Tomasz Kowalczyk z UPWr, czy dr hab. Marcin Napiórkowski. Goście będą brali udział w panelach i będą wygłaszali prelekcje, m.in. o podstawach mechanizmu zmian klimatu, uchodźstwie klimatycznym, klimatycznym storytellingu, istotności bagien, wodzie i retencji, czy lasach. Wszystkie szczegóły w social mediach Szkolnej Konferencji Klimatycznej.

Na wydarzenie obowiązują zapisy

Lokalizacja

Park Grabiszyński

Podróżnicza, 53-501 Wrocław

Komentarze