Warsztaty rodzinne „Kosmos Mikołaja Kopernika”

Warsztaty rodzinne „Kosmos Mikołaja Kopernika”

Od 8 marca br. w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zwiedzający będą mieli okazję podziwiać wystawę „Mikołaj Kopernik – astronom i ekonomista”.

Zobaczymy wyjątkowe walory filatelistyczne, banknoty i numizmaty przedstawiające nie tylko postać słynnego uczonego, jego życiorys i dokonania w wielu dziedzinach, ale także takie odnoszące się do zjawisk astronomicznych i historii podboju kosmosu przez człowieka Na sobotnich warsztatach rodzinnych „Kosmos Mikołaja Kopernika”, wspólnie obejrzymy wystawę, rozmawiając o obecnych na niej eksponatach i jednocześnie przypomnimy sobie kopernikańską teorię heliocentrycznej wizji świata.

W dalszej, kreatywnej części, popracujemy trochę nad układem słonecznym, budując jego schemat i próbując odzwierciedlić wygląd i kolorystykę krążących wokół słońca planet. Na warsztaty obowiązują zapisy: [email protected] , tel. 71 346 95 82.

Ilość miejsc ograniczona. 18 marca, (sobota), godz. 11.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu , ul. Krasińskiego 1, Wrocław. 

Lokalizacja

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Krasińskiego Z. 1, 50-954 Wrocław

Komentarze