Sri Lanka ze smakiem – spotkanie z Weroniką Surendran

Sri Lanka ze smakiem – spotkanie z Weroniką Surendran

Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na spotkanie z podróżniczką Weroniką Surendran, która tym razem opowie o Sri Lance.

Będziecie mogli zasmakować się w kraju pełnym barw i niesamowitych krajobrazów, oglądając liczne zdjęcia i słuchając relacji z podróży.

Organizatorzy zapraszają w piątek 2 grudnia 2022 o godzinie 18.30, wstęp wolny.

Moja Mama za dzieciaka zwiedziła auto-stopem całą Polskę, a Tata często brał nas w delegcje - najdalszą do Libii, więc podróżowanie mam w genach! - opowiada Weronika Surendran. 

Oczywiście zawsze i wszędzie jest czas na zwiedzanie, ale dla mnie bardziej liczą się lokalni ludzie, ich zwyczaje i sposób życia. Tak z Libii właśnie pamiętam dziewczynki z balkonu wyżej i mecze piłki nożnej z chłopcami w kożuchach przy temperaturze +23'C. Oraz wielgaśny złoty naszyjnik, jaki jubiler oferował tacie za moją rękę!

Ciepło wspominam czas spędzony w Bośni i Hercegowinie, gdzie pomagałam w sierocińcu organizując na własny koszt lekcje angielskiego i teatrzyk dla sąsiadów - radość dzieci z oklasków na stojąco jest zdecydowanie bezcennym wspomnieniem. Warto pomagać wszędzie, gdzie jesteśmy, a to do nas wróci w zupełnie nieoczekiwany sposób. Podróże zawsze kształcą, na Malediwach najbardziej zdziwił mnie widok straży pożarnej, która była potężną i na pewno szybką... łodzią! Zupełnie inne pismo, inne budowle... Od piętnastu lat - i to już nierozerwalnie - jestem związana ze Sri Lanką, gdzie wzięłam ślub i mam wspaniałą, bardzo liczną kochającą mnie rodzinę.

Całkiem sporo czasu i energii wkładam wciąż w poznanie zwyczajów: kogo jak powinnam nazywać i czego raczej tam nie wypada (zrobić, ale również nie zrobić). Zawsze czuję motylki w brzuchu przed wyjazdem do tego egzotycznego, radosnego i kolorowego jak kalejdoskop kraju. A po powrocie w szoku kulturowym nadal słyszę słonie, gwiżdżące wiewiórki i czuję zapach jaśminu, jedzenia i oceanu... Tak łatwo można - a zdecydowanie warto - zaprosić Sri Lankę do swojego domu!

O czym mam nadzieję opowiedzieć na tym spotkaniu. Co: Sri Lanka ze smakiem – spotkanie z Weroniką Surendran Gdzie: Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, Wrocław Kiedy: piątek 2 grudnia 2022, godz. 18.30

Wstęp wolny.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze