Pokaz filmu Jacka Jaśkiewicza „Solidarność - najlepsze co nam się wydarzyło”

Pokaz filmu: „Solidarność – najlepsze co nam się wydarzyło”

Organizatorzy zapraszają na bezpłatny pokaz filmu Fundacji „Pamięć nie umiera” autorstwa Jacka Jaśkiewicza „Solidarność – najlepsze co nam się wydarzyło”.

Spotkanie ma na celu zapoznanie dyrektorów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych z filmem dokumentalno-edukacyjnym, skierowanym przede wszystkim do uczniów liceów i techników. Fenomen „Solidarności”, nieprawdopodobny wręcz moment w historii Polski, zasługuje na przypomnienie. Mamy z czego być dumni! Nie można spokojnie patrzeć jak tamte wydarzenia odchodzą w niepamięć.

Dlatego powstał ten film. Widzowie zobaczą mnóstwo znakomitych materiałów archiwalnych. Wydarzenia historyczne są komentowane z różnych perspektyw przez: premiera Mateusza Morawieckiego, ambasadora Litwy Eduardasa Borisovasa, korespondenta FAZ Gerharda Gnaucka, działacza opozycji antykomunistycznej dr Wojciecha Myśleckiego. Ważną rolę w filmie odgrywa tło muzyczne - muzyka rock'owa podkreślająca dynamizm i dramatyzm epoki „Solidarności”.

Razem z niekonwencjonalną grafiką stanowi to atrakcyjny dla młodzieży przekaz. Bezpłatny pokaz filmu odbędzie się 19 oraz 28 września w Centrum Historii Zajezdnia o godzinie 12.00. Po spotkaniu będzie miała miejsce dyskusja z autorem filmu, p. Jackiem Jaśkiewiczem.

UWAGA: Na wydarzenie zaproszeni są wyłącznie dyrektorzy oraz nauczyciele szkół ponadpodstawowych.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Centrum Historii Zajezdnia

Grabiszyńska 184,  Wrocław

Komentarze