Darmowy kurs online: Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?

Darmowy kurs online: Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?

Platforma edukacyjna Demagog to narzędzie, które nauczy Cię krytycznego podejścia do debaty publicznej,  wyszukiwania rzetelnych źródeł informacji oraz odróżniania faktów od opinii.

Dzięki naszym kursom zdobędziesz umiejętności niezbędne, aby dokonywać świadomych wyborów i nie dać sobą manipulować. Dzięki fact-checkingowi, który jest metodą weryfikowania informacji, docieranie do faktów stanie się dla Ciebie dużo łatwiejsze!

Oferta platformy edukacyjnej: W ramach naszej platformy e-learningowej zapewniamy kursy z zakresu rozpoznawania fake newsów, nauki podstaw fact-checkingu oraz skutecznego wykorzystania 🗂 narzędzi weryfikacji treści w Internecie. W ofercie znajdują się obecnie trzy moduły:

  • Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić? (dostępny już teraz),
  • Fact-checking, czyli jak weryfikować fakty (dostępny wkrótce).
  • Sposoby weryfikacji informacji w Internecie. (dostępny wkrótce).

Każdy z kursów został zaprojektowany tak, aby w przeciągu 5-6 lekcji online na różnych poziomach zaawansowania przekazać uczestnikom praktyczną wiedzę oraz solidną dawkę informacji na temat sprawdzania informacji w sieci, uodpornienia na fake newsy oraz codziennego korzystania z  wiarygodnych źródeł informacji w świadomy sposób.

W ramach naszej strony znajdziesz także bezpłatne materiały edukacyjne oraz scenariusze lekcji dla uczniów. Z kolei w zakładce „Szkolenia” umieściliśmy zapisy webinarów i poradniki w formie cyklów wideo, które pokażą Ci narzędzia fact-checkerskie, objaśnią, czym są fałszywe informacje oraz na czym polega fact-checking. 

Kto może skorzystać z kursu? Każdy! Platforma edukacyjna Demagoga dostępna jest dla uczestników w dowolnym wieku. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z naszej oferty e-learningowej – wierzymy, że każdy jest w stanie znaleźć tu coś dla siebie. Rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia nie ma w naszym mniemaniu ograniczeń wiekowych i powinno być praktykowane jak najczęściej.

Jakie są koszty korzystania z platformy? W ramach prowadzonej kampanii "Nie bądź botem. Włącz myślenie", darmowy dostęp do kursu "Fałszywe informacje. Jak sobie z nimi radzić?" uzyskasz po wpisaniu kodu: niebadzbotem.

Więcej o kampanii przeczytasz tutaj: https://www.niebadzbotem.pl/

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze