Półkolonie nad Odrą

Półkolonie nad Odrą

Półkolonie nad Odrą. Mała Szkutnia! Rejs po Odrze. Akademia Węzłów! Hydroponika! Druk 3D. Robotyka. To wszystko na świeżym powietrzu, wśród zieleni, nad Odrą.

Po raz kolejny przygotowaliśmy program wyjątkowych półkolonii. Przez pięć dni uczestnicy będą mieli okazję wspólnie z rówieśnikami biegać boso po trawie, chodzić po drzewach, budować zamki z piasku, pływać po Odrze, budować łodzie, wiązać żeglarskie węzły, a jeśli nadal nie będą czuć się zmęczeni, wyniosą mnóstwo wiedzy o historii i środowisku Odry.

W Marinie Viator nad Odrą zbudowaliśmy miasteczko, gdzie od rana do popołudnia bawimy, uczymy, wspólnie śmiejemy się i spożywamy posiłki. Wszystko pod okiem zaangażowanej, pełnej energii kadry wychowawców i animatorów.

Mała szkutnia

Budowa łódek z naturalnych materiałów, poznanie tajnik szkutnictwa, oraz bogatej historii żeglugi śródlądowej.

Rejs po Odrze

Fantastyczna przygoda pod okiem prawdziwego Kapitana! Odkrywanie Wrocławia z rzeki, szum fal i wiatr we włosach.

Akademia Węzłów

Unikalne warsztaty wiązania węzłów, które rozwijają zdolności manualne i przydają się w życiu codziennym.

Robotyka

Konstruowanie i programowanie z użyciem inteligentnych klocków Lego na różnych poziomach zaawansowania. Nauka i zabawa. Pokazy stworzonych konstrukcji.

Hydroponika 

Przygotowanie mini ogródka hydroponicznego, sadzenie roślin i pielęgnacja. Stworzone ogródki dzieci zabiorą do domu aby opiekować się nimi przez dłuższy czas.

Plan dnia 

  • 09.00 – 10.00 – Śniadanie na świeżym powietrzu
  • 10.00 – 12.00 – Wybrany warsztat lub aktywność: Mała Szkutnia, Akademia Węzłów, Spacer Szlakiem Odry, Rejs po Odrze, Hydroponika
  • 12.00 – 13.00 – Obiad na świeżym powietrzu
  • 13.00 – 14.30 – Druga tura warsztatów i aktywności
  • 14.30 – 16.00 – Podwieczorek, bieganie, radość, chodzenie po drzewach, zabawy w grupie, zawiązywanie nowych przyjaźni, gry planszowe, sport.

Grupy wiekowe  6-12 lat.

Kontakt: polkolonie@onwater.pl, +48 512 40 60 70.

Lokalizacja

Odra Centrum

wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, 50-406 Wrocław

Komentarze