Wrocław nie marnuje w Ogrodzie Botanicznym

Wrocław nie marnuje w Ogrodzie Botanicznym

W dniach 19-20 czerwca na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu pod patronatem Prezydenta, odbędzie się plenerowe wydarzenie ekologiczno-edukacyjne „Wrocław nie marnuje". Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godzinach od 9.00 do 18.00  będzie można uczestniczyć w:

  • warsztatach propagujących ideę nie marnowania dóbr naturalnych,
  • zajęciach dla dzieci dotyczące samodzielnego wykonania domków dla owadów zapylających. Domki, zamieszczone na balkonach, działkach czy przydomowych ogródkach, staną się oazą dla tak cennej grupy owadów.
  • pokazie EKOszenia i o wykorzystania skoszonej trawy, czy też o tym co zrobić z gałęziami i ich nadmiarem, a także zapoznać się z drugim życiem drzewa, czyli posłuchać o tym jak cenne w ogrodzie może być pozostawienie martwego drewna. 
  • warsztatach tworzenia "chwastoogródków" czyli dowiedzieć się więcej o chwastach jadalnych, a także o segregowaniu odpadów i odpowiednim kompostowaniu bioodpadów. Takie działanie pozwoli nam przekształcić odpady w cenne podłoże do uprawy roślin i nic się nie zmarnuje
  • zabawach edukacyjnych przygotowanych przez Straż Miejską.

Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie:

  • patrol konny, który od 11.00 do 13.00 będzie pilnował porządku w Ogrodzie -  dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z końmi,
  • dla fanów utylizacji odpadów będzie możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda prawdziwa śmieciarka, czy samochód eko-patrolu,
  • na terenie Ogrodu pojawi się także SZOP, w którym będzie można zostawić odpady trudne, takie jak baterie, opakowania po lekach itd.

Będzie możliwość zapisania się na bezpłatny kompostownik, by móc wprowadzić ekonomiczną gospodarkę bioodpadami na własnej, działkowej przestrzeni.

Wydarzeniu będzie towarzyszył kiermasz lokalnej żywności (serów, olejów, zdrowych słodyczy, soków owocowych) i nie tylko. 

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze