Letnia Akademia dla dzieci i młodzieży „Pięć stron świata”

Letnia Akademia dla dzieci i młodzieży „Pięć stron świata”

Chcielibyście wyruszyć w daleką, wakacyjną przygodę dookoła świata? Interesują Was różne kultury i zwyczaje odległych krajów? Jeśli marzycie o podróżach na inne kontynenty, lubicie poznawać i odkrywać nowe miejsca i ich mieszkańców, to zapraszamy Was do Konturów Kultury na niezwykłą wyprawę w pięć stron świata! 

I tydzień: 28.06-2.07 Ameryka Północna

Startujemy 28 czerwca. Przygodę zaczniemy od Ameryki Północnej, poznamy zarówno jej korzenie, odwiedzając wioskę indiańską, ale także kulturę współczesną – taniec hip hop, Nowy Jork i amerykańskie wieżowce. 

II tydzień: 5-9.07 Azja

W drugim tygodniu wakacji przeniesiemy się do Azji, stworzymy chińskie lampiony i wachlarze, wejdziemy w japoński świat anime oraz poznamy indyjskie tańce bollywood.

III tydzień: 12-16.07 Afryka

W trzecim tygodniu drogą morską przedostaniemy się do Afryki.  Odwiedzimy zoo i afrykarium, poznamy tradycyjny taniec i śpiew afrykański. Kto wie może popłyniemy na Madagaskar i spotkamy się z królem Julianem?

IV tydzień: 19-23.07 Ameryka Łacińska

Następnie przelecimy nad Oceanem Atlantyckim i wylądujemy w Ameryce Łacińskiej. Tu skupimy się na kulturze azteckiej oraz meksykańskiej  nie zabraknie również Brazylii i capoeiry!

V tydzień: 26-30.07 Europa

Ostatni tydzień spędzimy w Europie  – na naszym kontynencie, który jest równie interesujący, jak inne, odległe krainy! Poznamy malarzy europejskich i kaligrafię - tradycyjne kroje pism, a także zjemy najlepszą, włoską pizzę! Poza tym nie zabraknie warsztatów plastycznych, teatralnych oraz projektowania graficznego. W każdym tygodniu będziemy mieli niezwykłą okazję, by samodzielnie przyrządzić, a potem spróbować potraw inspirowanych danym kontynentem! Ponadto w planach dobra zabawa, moc atrakcji i miłych wspomnień. Zapraszamy! 

  • Zapisy startują od 7 czerwca.
  • Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
  • Codziennie w godzinach 9.00-14.00.
  • Zapisy przyjmujemy przez formularz na stronie https://www.konturykultury.art.pl/ lub mailowo / telefonicznie: biuro@konturykultury.art.pl / tel. 789 278 026
  • Cena: 100 zł/tydzień
  • Zapisy przyjmujemy na poszczególne tygodnie.

Lokalizacja

Kontury Kultury

Kazimierza Jagiellończyka 10a, 50-240 Wrocław

Komentarze