Tydzień Przyrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym

Tydzień Przyrodników. Konsultacje specjalistów z Uniwersytetu Przyrodniczego

Dyżury telefoniczne pełnić będą najlepsi weterynarze, specjaliści od roślin, żywienia i żywności, eksperci od odnawialnych źródeł energii i wody.  

Tydzień Przyrodników  organizowany z okazji  70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jedna z dwudziestu najlepszych uczelni w kraju, specjalizująca się w zakresie weterynarii, nauk o żywności i  nauk o środowisku zamiast urodzinowym tortem chce się podzielić ze wszystkimi wiedzą i dobrymi poradami.

Naukowcy będą odbierać telefony codziennie, w godz. 8-16. Każdy dzień przypisano konkretnym tematom i specjalistom:

  • poniedziałek, 17 maja: lekarze weterynarii, specjaliści od zwierząt domowych,  ortopedia psów i kotów, domowe terrarium, pszczoły i pasiecznictwo;
  • wtorek, 18 maja: naukowcy zajmujący się wodą, energią i instalacjami OZE oraz odpadami;
  • środa, 19 maja: eksperci od roślin, zarówno tych domowych, ozdobnych, jak i uprawnych - owoców, winorośli i warzyw;
  • czwartek, 20 maja: konsultacje żywieniowe i dietetyczne;
  • piątek, 21 maja: gastroenterolodzy i specjaliści od rozrodu, a także lekarze zwierząt egzotycznych.

Szczegóły i numery telefonów zainteresowani znajdą na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Można także przyjść na konsultacje osobiście do Centrum Dydaktyczno-Naukowego UPWr przy pl. Grunwaldzkim 24A, jednak ze względu na sytuację pandemiczną uczelnia sugeruje wybieranie w pierwszej kolejności konsultacji telefonicznych.

Przyjdź na warsztaty ze specjalistami Uniwersytetu Przyrodniczego

Podczas konsultacji z naukowcami, ale także na społecznościowych profilach uczelni i na portalu Evenea, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu rozda 400 elektronicznych (rozsyłanych e-mailami lub pobieranych z portalu) voucherów na specjalne bezpłatne warsztaty i indywidualne konsultacje lub badania (np. warsztaty piwowarskie, kulinarne, lekcje rysunku z architektami krajobrazu, porady dietetyczne, badania jakości gleby, projekty instalacji fotowoltaicznej itp.).

- Rozwój uniwersytetu jest ściśle związany z rozwojem jego otoczenia. Naturalnym środowiskiem wyznaczającym kierunki rozwoju uczelni są mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska, zrzeszające ich organizacje, zatrudniające firmy i reprezentujące instytucje. Obchodzący 70-lecie Uniwersytet Przyrodniczy  stara się być uniwersytetem słuchającym otoczenia i reagującym na jego potrzeby. Rozwijamy naukę w trzech ważnych dla każdego człowieka sferach: żywności, zdrowia i środowiska – mówi prof. Jarosław Bosy, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. - Kompetencje pracowników UPWr pozwalają dostarczać odpowiedzi na pytania co mamy jeść i jak tę żywność pozyskać, przetwarzać, przechowywać, jak dbać o środowisko, w którym żyjemy i wreszcie jak chronić i przywracać zdrowie. Cieszę się, że jubileusz uczelni możemy uświetnić dzieląc się z naszym otoczeniem tym, co mamy najlepszego: wiedzą, dobrą radą, pomocą w rozwiązaniu konkretnych problemów.

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze