Integracyjne warsztaty artystyczne w CKWZ

Integracyjne warsztaty artystyczne w CKWZ

„Drzwi Otwarte – Integracja” to projekt, którego misją jest edukacja i rozwijanie artystycznych pasji osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych.

Przez dwa miesiące sześć grup warsztatowych będzie pracować m.in. nad spektaklem, koncertem, reportażem, filmem i komiksem. Każdy z weekendowych warsztatów składa się z siedmiu trzygodzinnych spotkań (łącznie 21 godzin pracy). Warsztaty „Drzwi Otwarte - Integracja” startują w połowie września i potrwają do końca października.

Centrum Kultury Wrocław Zachód od 2002 roku konsekwentnie realizuje ideę stworzenia nowych rozwiązań programowych, organizacyjnych i technicznych, które pozwolą osobom „wykluczonym z kultury” na rozwijanie artystycznych zainteresowań. Ich uczestnictwo łamie bariery i stereotypy na temat niepełnosprawności. Tym razem Centrum Kultury Wrocław - Zachód proponuje następujące rodzajów warsztatów dla młodzieży pełnoletniej i dorosłych z niepełnosprawnością i pełnosprawnych:

  • MUZYCZNE – Uczestnicy pod okiem profesjonalnych muzyków przygotują wspólny koncert, który zaprezentują podczas Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Osób z Niepełnosprawnością TON 2020.
  • TEATRALNE – grupa stworzy spektakl teatralny. Scenariusz zostanie oparty na podstawie historii Dolnego Śląska i losów jego mieszkańców po II wojnie światowej. Uroczysta premiera odbędzie się podczas TON 2020.
  • FILMOWE – W trakcie spotkań uczestnicy poznają podstawowe techniki realizacji filmów. Efektem warsztatów będą filmy krótkometrażowe. Muzykę do każdego z filmów skomponuje Paweł Rychter.
  • LITERACKO-FOTOGRAFICZNE - Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć autorskie teksty połączone z fotoreportażem na wybrany przez siebie temat.
  • KOMIKSOWE - podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe zasady i techniki tworzenia komiksów; pod okiem profesjonalnego scenarzysty i rysownika komiksów przygotują swoje pierwsze, krótkie historie.
  • CUKIERNICZE - uczestnicy warsztatów zostaną wprowadzeni w tajniki cukiernictwa artystycznego. W trakcie zajęć poznają technikę, a następnie stworzą dekorację wypieków okolicznościowych.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu Miasta Wrocławia.

Warsztaty rozpoczynają się 12 września.

Udział jest bezpłatny.

Zapisy w Dziale Programowym CKWZ.

Terminy warsztatów:

Wrzesień:  12, 13, 19, 20,26,27

Październik: 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25

Lokalizacja

Centrum Kultury Wrocław Zachód

Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław

Komentarze