„Warto!” Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy

Premiera gry „Warto!” Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na premierę „Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy” – gry edukacyjnej, w której niezbędne są refleks i spostrzegawczość, a wiedzę na temat trudnych stosunków polsko-niemieckich w XX wieku zdobywa się podczas rozgrywki.

  • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wejściówki do odebrania w kasach muzeum

Gra karciana oraz aplikacja multimedialna „Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy” są inspirowane życiem i działalnością Władysława Bartoszewskiego oraz wystawą stałą „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza. Podczas premiery gry wieloletni asystent Władysława Bartoszewskiego, Marcin Barcz, opowie o tym, jak Bartoszewski zmieniał Niemców, a współzałożycielka inicjatywy im. Władysława Bartoszewskiego w Berlinie, Anita Baranowska-Koch, o tym, jak Władysław Bartoszewski jest dziś postrzegany w Niemczech.

Podczas spotkania o grze i możliwościach jej zastosowania, zarówno w szkole, jak i poza nią, opowiedzą autorki: dr Monika Bronowicka i dr Małgorzata Preisner-Stokłosa.

  • Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatne egzemplarze gry.
  • Nauczyciele obecni na spotkaniu otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie.

Goście:

Anita Baranowska-Koch – zawodowo biomedyk, specjalistka od stymulacji serca, mieszka w Berlinie, gdzie angażuje się w działalność polskiej szkoły oraz Uniwersytetu Trzech Pokoleń. Od 2016 roku inicjatorka i współzałożycielka inicjatywy im. Władysława Bartoszewskiego w Berlinie oraz koordynatorka wystawy o Władysławie Bartoszewskim.

Marcin Barcz – wieloletni asystent Władysława Bartoszewskiego, współautor licznych publikacji, m.in. redaktor zbioru Władysława Bartoszewskiego „Kropla drąży skałę? Co mówiłem do Niemców i o Niemcach przez ponad pół wieku” (Warszawa 2011) i tłumacz polskiej edycji książki Bettiny Schaeffer „Walczyć o wolność, żyć niezależnie. Wspomnienia o Władysławie Bartoszewskim” (Warszawa 2017). Członek rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Prowadzące:

Monika Bronowicka – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, edukatorka muzealna, przewodniczka miejska i blogerka. Odpowiada za program edukacyjny na wystawie „Misja: Polska”. Współautorka gry Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy”.

Małgorzata Preisner-Stokłosa – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, współautorka wystawy stałej „Misja: Polska” w Muzeum Pana Tadeusza, poświęconej biografiom Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Kuratorka i autorka licznych wystaw związanych z kolekcją Władysława i Zofii Bartoszewskich. Współautorka gry „Warto! Z Bartoszewskim przez Polskę i Niemcy”.

___________________________________________

Projekt „Misja. Młodzież: Gra” dofinansowano ze środków 
Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Partner: Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Berlinie, Inicjatywa im. Władysława Bartoszewskiego (Bartoszewski-Initiative c/o Deutsch-Polnische Gesellschaft Berlin e.V.)

Lokalizacja

Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-117 Wrocław

Komentarze