Sensoplastyczny kolorowy ryż

Sensoplastyczny kolorowy ryż

Sensoplastyka® to zajęcia dla małych i bardzo małych dzieci. Pomaga dzieciom rozwijać zdolności. Poprzez pracę z naturalnymi produktami (kasza, ryż, olej, itp.) dzieci poznają nowe formy wyrazu, rozwijając wszystkie swoje zmysły.

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, stymuluje wszystkie zmysły: węch, wzrok, dotyk, smak i słuch. To mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta barw. Korzysta z technik arteterapeutycznych, wspiera rozwój dzieci i dorosłych - zmienia stan naszego ducha i umysłu.

Zapraszamy na warsztat, na którym będziemy mieszać, ugniatać, sypać... Gwarantujemy, że wszyscy będą się dobrze bawić i wszyscy będą twórczo umorusani.

 • Wszyscy otrzymamy kolorowy ryż wraz z zabawkami (kolorowe kubeczki, łyżeczki, łopatki, filiżanki, foremki, wiatraczki, itp.)
 • Będziemy ryż przesypywać, podrzucać, zakopywać...
 • I będziemy szukać skarbów!

Zabawa takim zabarwionym na różne kolory ryżem wyjątkowo odpręża, stymuluje bodźce, motywuje do twórczej i kreatywnej ekspresji. 

Dla kogo?  Dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.

Cena: 35 zł (2 osoby: rodzic/opiekun + dziecko).

Uwagi

 1. Materiały sensoryczne to ogólnodostępne i bezpieczne produkty spożywcze, ale przy zapisach prosimy wziąć pod uwagę indywidualne ograniczenia dzieci i własne (np. alergie).
 2. Przed warsztatem poprosimy rodziców o podpisanie zgody na udział dziecka w zajęciach.
 3. Rodzice i dzieci powinni być wygodnie ubrani - w rzeczy, które można pobrudzić (sugerujemy, żeby nie były to fartuszki ani obrania ochronne, ale ubrania na zmianę). Obowiązują gołe stopy. 
 4. Proponujemy, aby na warsztat zabrali Państwo mokre chusteczki, żeby wytrzeć ręce lub stopy.
 5. W trakcie zabawy bardzo ważna jest rola rodzica. Podczas eksperymentowania i wspólnej zabawy rodzice i dzieci nawiązują głębsze relacje, mile spędzają czas, towarzyszą sobie w procesie poznawania i sensorycznego doświadczania. Taka wspólna zabawa stwarza niesamowitą przestrzeń do rozwoju i integracji. 
 6. Autorką metody i marki Sensoplastyka® jest Izabela Anna Stefańska.
 7. Zapisy do 21.02.2019 r.,  przez Formularz.
 8. Dla uczestników warsztatów bilet na popołudniowy spektakl w cenie 18 zł.

Warsztat poprowadzi Karolina Walczak, uprawniony instruktor Sensoplastyki® i mama trójki dzieci. Kontakt z dziećmi sprawia jej wiele radości i daje dużo satysfakcji.

W trakcie warsztatu zaproponuje zabawy, których nie sposób doświadczyć w domu – podczas sensoplastycznego eksperymentowania można się do woli brudzić, doznawać wszystkimi zmysłami i bawić bez ograniczeń. Oczywiście, przy uwzględnieniu granic, które określi instruktor.

Lokalizacja

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław

Komentarze