Wrocław jednym z głównych centrów przesiadkowych FlixBus w Polsce

Firma przewozowa FlixBus, która podbija Europę, nawiązała współpracę z wrocławskim Polbus PKS i Portem Lotniczym. Nasze miasto zostało jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce, a to oznacza bogatą siatkę połączeń.

  • FlixBus oficjalnie nawiązał współpracę z Polbus PKS, a także z Portem Lotniczym Wrocław.


FlixBus rozpoczął współpracę z kolejnymi partnerami, wrocławską spółką Polbus PKS, a także z Portem Lotniczym Wrocław. Wrocław ogłoszony został również jednym z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce.

– Partnerstwo z Polbus PKS oraz Portem Lotniczym Wrocław pozwoli nam na stworzenie w stolicy Dolnego Śląska bardzo wygodnego centrum przesiadkowego – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Pasażerowie lądujący we Wrocławiu, uzyskają dostęp do pełnej siatki połączeń FlixBusa już na lotnisku. Z drugiej strony mieszkańcy wielu polskich i czeskich miast zyskają wygodne połączenie z lotniskiem – dodaje. 

Współpraca to tańsze bilety i lepsza siatka połączeń

Autobus wahadłowy Wrocław Airport Express, który wozi pasażerów z Dworca Wrocław do Portu Lotniczego Wrocław kursuje teraz co 50 minut. Ta współpraca to krok do tego, aby kursował częściej. 

Po pierwsze, FlixBus będzie sprzedawał na niego bilety w swoim systemie, co mocno wzmocni sieć dystrybucji. Po drugie, będzie je można nabyć w ramach biletów łączonych, a to da oszczędności, gdyż wówczas cena biletu wyniesie 7 złotych (teraz 10zł). Ta współpraca może również zaowocować zwiększeniem liczby połączeń na lotnisko, tak aby ekspresowe autobusy kursowały na tej trasie co 30 minut.

Czytaj więcej: Ruszyło ekspresowe połączenie na lotnisko 

– Współpraca z FlixBusem pozwoli na 10% wzrost liczby połączeń autobusowych z naszego dworca, na czym skorzystają nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska. Wspólna oferta 3 partnerów to bowiem dobra propozycja dla tych turystów z Europy, którzy zechcą poznać uroki Wrocławia, zwycięzcy konkursu The Best Destination 2018 – komentuje Krzysztof Balawejder, prezes Polbus PKS.

Wrocław centrum przesiadkowym

FlixBus, największy w Europie operator dalekobieżnych połączeń autobusowych, realizuje 250 000 połączeń dziennie do 1400 miejsc w 27 krajach. W 2017 roku z FlixBusem podróżowało 40 milionów pasażerów. – Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z firmą FlixBus i z ponownego połączenia sił z Polbus PKS. Razem zaproponujemy nowy model dogodnej podróży kombinowanej, która z pewnością ucieszy pasażerów – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

– Bogactwo i różnorodność siatki wrocławskiego lotniska przyciąga do Wrocławia coraz więcej podróżnych. W tym roku planujemy obsłużyć nawet 3,2 mln osób. To nie tylko mieszkańcy Dolnego Śląska, ale również innych polskich regionów – Wielkopolski, Mazowsza, Opolszczyzny czy Śląska, a także ich stolic, w tym Poznania czy Katowic. Jednocześnie wyraźnie rośnie liczba obcokrajowców odwiedzających Wrocław. Teraz wszyscy jeszcze łatwiej zaplanują podróż z wylotem z Wrocławia – dodaje.

Czytaj więcej: FlixBus ma ambitne plany na Wrocław

Zgłoś uwagę