Firma przewozowa Flixbus chce podbić Wrocław

W 2018 roku czerwone pojazdy Polskiego Busa będą stopniowo zastępowane przez autobusy z logo firmy Flixbus. Nowy międzynarodowy przewoźnik po połączeniu z Polskim Busem ma ambitne plany wobec Wrocławia.

  • Autobusy Flixbus są w takich barwach


W grudniu obie firmy podpisały umowy o integracji. Poza tym, że czerwone autobusy zostaną zastąpione przez te w zielonych barwach (Flixbus), operacja oznacza dla pasażerów lepsze wyposażenie pojazdów, m.in. więcej miejsca na nogi (6 siedzeń mniej w każdym autobusie), szybsze Wi-fi, działające także po przekroczeniu granicy oraz gniazdka elektryczne. Bilety będzie można zamawiać dalej na stronie www.PolskiBus.com a już wkrótce także na FlixBus.pl. Jak zapowiada firma dynamiczny sposób sprzedaży biletów i ceny zaczynające się od kilku złotych będą zachowane.

Bogata siatka połączeń

Obecnie z Wrocławia można dojechać z Flixbusem albo jego partnerami do 50 miast. Najwięcej destynacji znajduje się w Niemczech, m.in. Berlin, Drezno, Erfurt, Monachium i Kolonia, ale również wiele mniejszych, ale ciekawych turystycznie miejscowości. Dosyć sporo autobusów jeździ też do Czech (m.in. Brno, Praga, Ołomuniec, Ostrawa, Pilzno) oraz na Słowację (w tym do kurortów narciarskich).

Wśród pozostałych linii, z którymi współpracuje Flixbus znajdują się również przejazdy do Budapesztu, Wiednia oraz linia na Ukrainę (Lwów, Równe, Żytomierz, Kijów).Dokładną mapę połączeń można zobaczyć tutaj

Plany przewoźnika

Co do planów na przyszłość Flixbus nie zdradza jeszcze wszystkich konkretów, jednak już wiadomo, że na pewno powstaną nowe połączenia do krajów Europy południowo-wschodniej. Firma dopiero co wkroczyła na rynki takie, jak Macedonia i Rumunia i zamierza je mocno promować. Na pewno stopniowo zagęści się też siatka połączeń w Polsce. Obecnie z Wrocławia można dojechać do Warszawy, Łodzi, Katowic i Zgorzelca.

Rozkład Flixbus z Wrocławia 

O firmie

FlixBus.pl jest młodą niemiecką firmą oferującą przewozy autokarowe, która od 2013 roku zmienia styl podróżowania milionów ludzi w Europie. Oferuje codziennie 200 000 połączeń do 1200 miejsc w 26 krajach Europy. W Polsce zadebiutowała 1 września 2016 roku. Nad Wisłą FlixBus współpracuje już z kilkoma lokalnymi firmami oferującymi przewozy autokarowe, dzięki którym rozbudowywana jest sieć połączeń między polskimi a europejskimi miastami. W ten sposób FlixBus wspiera rozwój polskich firm transportowych i umożliwia im działalność w ramach międzynarodowej sieci przewozów autokarowych z łatwym zakupem biletów. Zgłoś uwagę