Festiwal Jazztopad 2019. Koncert jazzmanów w naszym mieszkaniu

Nie trzeba mieć gigantycznego metrażu, super akustyki, albo instrumentu na miejscu. Wystarczy kochać jazz, mieć wyrozumiałych sąsiadów i być gotowym ugościć muzyków oraz ok. 20-osobową grupkę publiczności u siebie 23 albo 24 listopada między 12.00 a 17.00. Ruszają zapisy na koncerty Jazztopadu w mieszkaniach prywatnych. Chętni mają czas, by wysłać swoje zgłoszenie do 15 października.  

  • Koncert Jazztopadu w domu na wodzie/fot. Tomasz Walków

  • Koncert Jazztopadu w willi przy Odkrywców/fot. Tomasz Walków


Domowa atmosfera jazzowa

Koncerty Festiwalu Jazztopad odbywają się przede wszystkim w salach Narodowego Forum Muzyki, ale jest też inna opcja. Od ponad sześciu lat jazzu można posłuchać także w znacznie mniejszych przestrzeniach, czyli prywatnych mieszkaniach. Oprócz walorów muzycznych jest wiele innych – poznanie ciekawych miejsc, rozmowa z interesującymi ludźmi. I wreszcie wrażenie, jakby było się u siebie, czyli swojsko. Nawet jeśli jazz kołysze nas w domu na wodzie albo z okna widzimy panoramę Wrocławia, jak w Sky Tower, czy wreszcie możemy wyjść do czyjegoś ogródka, jak było u Pani Dagmary i Pana Bartosza w willi przy Odkrywców.
 
Zobaczcie, jak wyglądał koncert Jazztopadu w domu na wodzie
Zobaczcie koncert w willi przy Odkrywców
Zobaczcie koncert w apartamencie w Sky Tower

Koncert dla min. 20 osób

Organizatorzy tegorocznej edycji Festiwalu Jazztopad, czyli Narodowe Forum Muzyki zachęcają wrocławian, by udostępnili swoje lokum na koncert. Jest kilka warunków – mieszkanie (albo udostępniony przez właścicieli pokój) w którym planowane jest wydarzenie, powinno znajdować się w centrum lub w okolicach centrum miasta, by można tam było w miarę łatwo dojechać. Lokum nie musi być duże, ale powinno pomieścić artystów i minimum 20 osób publiczności.

Mile widziany jest instrument klawiszowy (najchętniej pianino albo fortepian), ale nie jest konieczny.

Tegoroczne terminy koncertów Jazztopadu w mieszkaniach to sobota 23 i niedziela 24 listopada w godzinach między 12.00 a 17.00. Jeden koncert trwa ok. godzinę.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia wraz z opisem mieszkania/pokoju (lokalizacja, metraż) i jego zdjęciami trzeba wysłać w terminie do 15 października na adres e-mail: alicja.ksiazek@nfm.wroclaw.plZgłoś uwagę