XI Dolnośląski Festiwal Dyni [PROGRAM]

Wybory największej, najpiękniejszej i najdziwniejszej dyni, plenerowe warsztaty plastyczne, a także konkurs na najciekawsze dyniowe przebranie. To czeka nas już w niedzielę we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym podczas XI Dolnośląskiego Festiwalu Dyni. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00.

  • Ubiegłoroczne atrakcje festiwalu dyni.

  • Ubiegłoroczne atrakcje festiwalu dyni.

  • Ubiegłoroczne atrakcje festiwalu dyni.


Tradycyjny konkurs na największą dynię rozpocznie się już o 11.00. Przy alei głównej, pod dębem, będzie można podziwiać ważenie gigantycznych dyń, a rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na samo południe. W ubiegłym roku najcięższa dynia ważyła 451,5 kg, miejmy nadzieję,że ten rekord zostanie w tym roku pobity.

Ciekawie też zapowiada się inny konkurs na "Najdziwniejszą dynię". Podczas tej konkurencji nie będzie się liczyć waga egzemplarzy, a ich kształt i kolor.

Plener plastyczny "Dyniowe czary-mary" będzie trwał od godz. 10.00 do 13.30, a konkurs "Dyniowe przebranie" zacznie się o godz. 13.30. Wszyscy odwiedzający w niedzielę Ogród Botaniczny będą mieli okazję odwiedzić dodatkowo 50 stoisk z przeróżnymi produktami spożywczymi i rękodziełem.

Bej

 

Zgłoś uwagę