Espotel szuka inżynierów i programistów

Wrocławskie centrum badawczo- rozwojowe do końca 2014 roku zatrudni kolejnych 60 pracowników


Espotel Poland jest jednym z najprężniej działających oddziałów skandynawskiej firmy Espotel Oy. Obecnie we Wrocławiu działają już cztery działy, które specjalizują się w takich obszarach, jak: software, hardware, projektowanie testów oraz zarządzanie projektami. 62 inżynierów zatrudnionych w Espotelu realizuje projekty na każdym etapie powstawania produktu, począwszy od stworzenia konceptu, rozwoju oprogramowania, zaprojektowania elektroniki, przygotowania testów, wytworzenia prototypu, a skończywszy na certyfikacji i wsparciu przy produkcji. Działania te obejmują wszystkie fazy, zarówno od strony elektroniki, oprogramowania wbudowanego, jak i mechaniki, czyli projektowania obudowy.

Firma planuje do końca 2014 roku zatrudnić kolejnych 60 programistów i inżynierów, a w perspektywie kolejnych dwóch lat nawet podwoić zatrudnienie.

Dzięki powiększeniu zespołu Espotel planuje rozszerzyć ofertę swojego centrum rozwojowo-badawczego, w którym powstają projekty wykorzystywane, m.in. w diagnostyce medycznej (przez Orion Diagnostica), w górnictwie i budownictwie (przez Metso), w konstrukcjach dźwigów i wind (przez KONE), a także w elektronicznym sprzęcie sportowym (przez Suunto). Są to branże wymagające niezawodnego i precyzyjnego oprogramowania najwyższej jakości, a często również indywidualnych i nowatorskich rozwiązań oraz konieczności przeprowadzenia skomplikowanych testów. Inżynierowie mają okazję pracować w różnych technologiach, na wielu systemach operacyjnych i za pomocą nowoczesnych narzędzi. Nie oznacza to jednak, że przyszli pracownicy już na starcie muszą znać się na wszystkim. Ważniejsza jest chęć ciągłego rozwoju, otwartość i potrzeba poszerzania wiedzy i umiejętności.

mano

 

Zgłoś uwagę