Wrocławska firma stworzy system dla kampusu EIT+

Inwestycję wartą 7,2 mln zł wykona SMT Software


Wrocławskie Centrum Badań EIT+, prowadzące badania naukowe głównie z zakresu biotechnologii i nanotechnologii, wybrało wykonawcę zintegrowanego systemu informatycznego. Została nim, również pochodząca z Wrocławia, firma SMT Software. System wdroży za łączną kwotę 7,2 mln zł. 

Powołane w 2007 r. Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. to centrum badawczo-rozwojowe którego udziałowcami spółki są największe wrocławskie uczelnie (Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny) oraz samorządy Miasta Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego. EIT+ jest również jedną z największych inwestycji w badania i rozwój w Polsce.

- EIT+ jest niezwykle ważnym ogniwem w dalszym ekonomicznym rozwoju naszego regionu. Dlatego bardzo się cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w tym prestiżowym projekcie i przyczynić się by dysponowało ono jednym z najbardziej innowacyjnych systemów informatycznych w kraju - powiedział Sebastian Łękawa, prezes SMT Software.

Oferta firmy została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu publicznym i będzie realizowana w ramach projektu „Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów Wrocławskie Centrum Badań EIT+”, współfinansowanego ze środków UE.

SMT Software to polska firma IT specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania, outsourcingu specjalistów IT oraz rozwijaniu produktów własnych. Spółka stanowi część grupy kapitałowej SMT S.A. notowanej Giełdzie Papierów Wartościowych, a jej zespół liczy ponad 500 osób. SMT Software posiada siedem oddziałów na terenie kraju: we Wrocławiu (siedziba główna), Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Białymstoku, Gliwicach i Katowicach oraz Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii. Dzięki ogromnej dynamice wzrostu w ubiegłych latach SMT Software znalazło się w gronie najszybciej rozwijających się firm regionu CE według rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2013 oraz została wyróżnione tytułem „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”.

Zgłoś uwagę