wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uwaga: Miasto sprzedaje lokale!

Szukasz lokalu na prowadzenie działalności gospodarczej we Wrocławiu? Chcesz mieć we Wrocławiu biuro, sklep, restaurację, gabinet lekarski, aptekę czy kancelarię notarialną? Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje nieruchomości komunalne. Prezentujemy lokale m.in. w zabytkowych kamienicach i atrakcyjnych lokalizacjach. Przedstawiamy zasady, na których można je kupić.

Reklama

Lokale użytkowe na sprzedaż we Wrocławiu

Urząd Miejski Wrocławia na Giełdzie Nieruchomości ma przygotowane do sprzedaży nieruchomości gruntowe (zabudowane i niezabudowane) oraz lokale mieszkalne i użytkowe.

To jedna z największych w Polsce ofert nieruchomości gminnych przeznaczonych do sprzedaży, która odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje lokale użytkowe.

W ogłoszeniach przetargowych podawane są informacje, że lokale te przeznaczone są na cele inne niż mieszkalne, a obowiązek dostosowania lokalu do prowadzenia w nim zamierzonej działalności i uzyskania w tym zakresie stosownych pozwoleń, jeśli takowe będą wymagane, spoczywa na nabywcy lokalu. 
Elżbieta Zdanowicz, kierownik Działu Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM Wrocławia

Czytaj także: Mieszkanie we Wrocławiu na sprzedaż. Sprawdź ofertę. Zobacz, za ile gmina sprzedaje mieszkania [ZDJĘCIA]

Zasady sprzedaży lokali użytkowych przez gminę Wrocław

Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8 oraz ul. Gabrieli Zapolskiej 4 (odnośnie lokali mieszkalnych i użytkowych), jak również na stronach internetowych bip.um.wroc.pl oraz gn.um.wroc.pl

Sprzedaż nieruchomości komunalnych odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Procedura sprzedaży nieruchomości wszczynana jest z urzędu lub na wniosek zainteresowanego. 

Gmina Wrocław sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz na stronie.

Następnie, nie wcześniej niż po upływie wymaganych ustawowo terminów, gmina Wrocław podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu. Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, oraz zamieszczone na stronie.

Gdzie i za ile kupić lokal użytkowy we Wrocławiu? Lista lokali na sprzedaż

  • Jedności Narodowej 181/U1B, plac Grunwaldzki, Śródmieście. Powierzchnia lokalu 79,49 m². Cena wywoławcza: 640 000 zł. Lokal składa się z czterech pomieszczeń, pomieszczenia higieniczno-sanitarnego i przynależnego pomieszczenia gospodarczego w piwnicy o powierzchni 9,39 m², dostępnego z części wspólnych budynku. Położony na I kondygnacji (parter). Wejście z korytarza klatki schodowej. Lokal przeznaczony na cele inne niż mieszkalne. Szczegóły wszystkich sprzedawanych lokali zobacz w galerii zdjęć. 

  • Jemiołowa 30/U1, Grabiszyn, Fabryczna. Powierzchnia lokalu: 24,44 m². Cena wywoławcza: 130 000 zł. Lokal składa się z jednego pomieszczenia użytkowego i jednego pomieszczenia higieniczno-sanitarnego. Położony na I kondygnacji (parter). Wejście bezpośrednio z chodnika. Lokal przeznaczony na cele inne niż mieszkalne.

  • Piotra Czajkowskiego 36/U1, Karłowice, Psie Pole. Powierzchnia lokalu: 14,27 m². Cena wywoławcza: 120 000 zł. Lokal składa się z jednego pomieszczenia. Lokal położony na I kondygnacji (parter). Wejście bezpośrednio z korytarza klatki schodowej. Lokal przeznaczony na cele inne niż mieszkalne.

  • Księcia Józefa Poniatowskiego 1/1C, Plac Grunwaldzki, Śródmieście. Powierzchnia lokalu: 40,41 m². Cena wywoławcza: 325 000 zł. Lokal składa się z jednego pomieszczenia i położony jest na I kondygnacji (parter). Wysokość lokalu wynosi h=358 cm. Wejście bezpośrednio z chodnika. Lokal przeznaczony na cele inne niż mieszkalne.

  • Trzebnicka 7/U1B, Plac Grunwaldzki, Śródmieście. Powierzchnia lokalu: 7,99 m². Cena wywoławcza: 50000 zł. Lokal składa się z jednego pomieszczenia i położony jest na I kondygnacji (parter). Wysokość lokalu wynosi h=345 cm. Wejście bezpośrednio z korytarza klatki schodowej. Lokal przeznaczony jest na cele inne niż mieszkalne.

 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl