wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Uwaga: Miasto sprzedaje lokale! Sprawdź cenę

Szukasz lokalu na prowadzenie działalności gospodarczej we Wrocławiu? Chcesz mieć we Wrocławiu biuro, sklep, restaurację, gabinet lekarski, aptekę czy kancelarię notarialną? Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje nieruchomości komunalne. Prezentujemy lokale m.in. w zabytkowych kamienicach i atrakcyjnych lokalizacjach. Przedstawiamy zasady, na których można je kupić.

Reklama

Lokale użytkowe na sprzedaż we Wrocławiu

Urząd Miejski Wrocławia na Giełdzie Nieruchomości ma przygotowane do sprzedaży nieruchomości gruntowe (zabudowane i niezabudowane) oraz lokale mieszkalne i użytkowe.

To jedna z największych w Polsce ofert nieruchomości gminnych przeznaczonych do sprzedaży, która odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Sprawdź ofertę gminy Wrocław, która sprzedaje lokale użytkowe.

W ogłoszeniach przetargowych podawane są informacje, że lokale te przeznaczone są na cele inne niż mieszkalne, a obowiązek dostosowania lokalu do prowadzenia w nim zamierzonej działalności i uzyskania w tym zakresie stosownych pozwoleń, jeśli takowe będą wymagane, spoczywa na nabywcy lokalu. 
Elżbieta Zdanowicz, kierownik Działu Wydział Nabywania i Sprzedaży Nieruchomości UM Wrocławia

Zasady sprzedaży lokali użytkowych przez gminę Wrocław

Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8 oraz ul. Gabrieli Zapolskiej 4 (odnośnie lokali mieszkalnych i użytkowych), jak również na stronach internetowych bip.um.wroc.pl oraz gn.um.wroc.pl

Sprzedaż nieruchomości komunalnych odbywa się w trybie przetargowym i bezprzetargowym. Procedura sprzedaży nieruchomości wszczynana jest z urzędu lub na wniosek zainteresowanego. 

Gmina Wrocław sporządza i podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz ten zostaje wywieszony na okres 21 dni w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz na stronie.

Następnie, nie wcześniej niż po upływie wymaganych ustawowo terminów, gmina Wrocław podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o przetargu. Ogłoszenie o przetargu zostaje wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego Wrocławia, pl. Nowy Targ 1-8, oraz zamieszczone na stronie.

Gdzie i za ile kupić lokal użytkowy we Wrocławiu? Lista lokali na sprzedaż

Ołbińska 9/U7, Plac Grunwaldzki, Śródmieście. Powierzchnia lokalu: 22,59 mkw. Lokal użytkowy składa się z jednego pomieszczenia. Wejście do lokalu bezpośrednio z klatki schodowej. Wysokość lokalu 288 cm. Kondygnacja: III. Rok budowy: 1915. Cena wywoławcza:120 000 zł.

Szczegóły wszystkich sprzedawanych lokali zobacz w galerii zdjęć. 

Romualda Traugutta 123/U21, Południe, Krzyki. Lokal składa się z trzech pomieszczeń. Wysokość pomieszczeń 295 cm. Powierzchnia lokalu: 40,94 mkw. Kondygnacja: V. Rok budowy: 1907. Cena wywoławcza: 208 000 zł.

Joachima Lelewela 6/U2, Stare Miasto, Stare Miasto. Powierzchnia lokalu: 46,75 mkw. Kondygnacja: I. Rok budowy: 1882. Cena wywoławcza: 500 000 zł.

Średzka 16a/U3, Leśnica, Fabryczna. Powierzchnia lokalu: 82,27 mkw. Kondygnacja: III. Rok budowy: 1920. Cena wywoławcza: 510 000 zł.

Piotra Czajkowskiego 36/U1, Karłowice, Psie Pole. Lokal składa się z jednego pomieszczenia. Położony na I kondygnacji (parter). Wejście bezpośrednio z korytarza klatki schodowej. Powierzchnia lokalu: 14,27 mkw. Cena wywoławcza: 96000 zł.

Łęczycka 9/U1C, Stare Miasto, Stare Miasto. Lokal składa się z jednego pomieszczenia. Położony na I kondygnacji (parter). Wysokość lokalu 330cm. Wejście z części wspólnej budynku z klatki schodowej. Powierzchnia lokalu: 13,78 mkw. Cena wywoławcza: 178 000 zł.

Grabiszyńska 53/U1A, Stare Miasto. Lokal użytkowy położony w piwnicy (I kondygnacja). Składa się z dwóch pomieszczeń. Wysokość lokalu 236-250 cm. Wejście z korytarza klatki schodowej. Powierzchnia lokalu: 31,46 mkw. Rok budowy: 1904. Cena wywoławcza:280 000 zł.

Wapienna 28/U1D, Południe, Krzyki. Lokal użytkowy składający się z jednego pomieszczenia, położony na I kondygnacji parter. Wejście bezpośrednio z chodnika. Powierzchnia lokalu: 11,34 mkw. Rok budowy: 1911. Cena wywoławcza: 80 000 zł.

Marszałka Józefa Piłsudskiego 84a/U1C, Stare Miasto. Lokal składa się z dwóch pomieszczeń: higieniczno-sanitarnego i korytarza. Lokal położony na I kondygnacji (parter). Wejście z klatki schodowej. Powierzchnia lokalu: 25,60 mkw. Cena wywoławcza: 240 000 zł.

Pomorska 48/U1A, Plac Grunwaldzki, Śródmieście. Lokal składa się z dwóch pomieszczeń. Położony na I kondygnacji (parter). Wejście od strony podwórza. Powierzchnia lokalu: 17,69 mkw. Cena wywoławcza: 100 000 zł.

Szczegóły wszystkich sprzedawanych lokali zobacz w galerii zdjęć. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl