Wesoła parada na Dzień Życzliwości [ZDJĘCIA]

We Wrocławiu trwają obchody Dnia Życzliwości. Koło południa po Rynku maszerowała radosna parada. Jej uczestnicy rozdawali wrocławianom i turystom podarki. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień został uchwalony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Teraz świętuje się go w 180 państwach. 


21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello day. Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju, ale we Wrocławiu obchodzimy je od pod nazwą Dzień Życzliwości, propagując wartości takie jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.

Hello, uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! Dołącz do wielomilionowego grona entuzjastów, którzy dbają o lepsze jutro! Zapraszamy – 21 listopada spotkajmy się we Wrocławiu!

Dzień Życzliwości 2016

Dzień Życzliwości 2016

W plenerze / Dla wszystkich / Akcje społeczne / Happeningi
Termin od 20 listopada 2016 do 21 listopada 2016

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Wrocław miastem ludzi życzliwych! Dołącz do nas

Hasło naszej kampanii to „Znajdź się wśród życzliwych!”. Namawiamy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tak niewiele kosztują, a tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę.
fot. JK Zgłoś uwagę