Dzień Otwarty w urzędach skarbowych: rozlicz PIT

W sobotę, 16 kwietnia, Ministerstwo Finansów zaprasza podatników na Dzień Otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć deklarację podatkową lub wysłać ją droga elektroniczną, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9.00 do 13.00.


Dzień Otwarty to znakomita okazja do uzyskania fachowej pomocy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Pracownicy urzędów będą wydawali druki i przyjmowali zeznania, oraz pokazywali zalety rozliczeń elektronicznych. W urzędach przygotowano dodatkowe punkty informacyjne.

Podatnicy będą mieli do dyspozycji również broszury informacyjne m.in. na temat ulgi na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej lub opodatkowania dochodu (przychodu) z odpłatnego zbycia nieruchomości. W wielu urzędach zostaną uruchomione w salach obsługi podatnika specjalne stanowiska komputerowe, na którym można będzie złożyć zeznanie drogą elektroniczną korzystając również z nowej usługi jaką jest PFR czyli Wstępnie Wypełnione Zeznanie.

Wszystkich, którzy nie rozliczyli jeszcze swojej deklaracji podatkowej organizatorzy zapraszają do odwiedzenia urzędu skarbowego podczas Dnia Otwartego. 

Zgłoś uwagę