Dustin Brown pewnie awansował do ćwierćfinału

Rozstawiony z nr 2. Dustin Brown (104. ATP) w imponującym stylu awansował do ćwierćfinału challengera ATP Wrocław Open. 

  • Dustin Brown w turnieju Wrocłąw Open

    Dustin Brown w turnieju Wrocław Open

  • Dustin Brown podczas konferencji prasowej

    Dustin Brown podczas konferencji prasowej


31-letni tenisista o jamajskich korzeniach, w niecałą godzinę, rozprawił się z Andriejem Gołubiewem (181. ATP) 6:1, 6:4. Reprezentant Kazachstanu, który, w czasie szczytu swojej formy w 2010 roku, wygrywał m.in. z Nikołajem Dawidienko, Robinem Soderlingiem czy Davidem Ferrerem, w czwartkowe popołudnie był całkowicie bezradny wobec kanonady Dustina Browna.

– Wynik na papierze wygląda dość łatwo, ale to był trudny mecz. W drugim secie rywal był już  blisko, bo lepiej serwował – mówił na pomeczowej konferencji prasowej pogromca, m.in. Rafaela Nadala. Najciekawsze fragmenty z konferencji Dustina Browna już wkrótce na www.wroclawopen.com

Popularny Dreddy, w piątkowym (godz. 13) pojedynku o półfinał, zmierzy się z potężnie serwującym, mierzącym 203 cm wzrostu, Francuzem Albano Olivettim (1346. ATP).

Do najlepszej ósemki turnieju awansował także inny faworyt – rozstawiony z jedynką Rosjanin Jewgienij Donskoj (83. ATP), który bardzo pewnie pokonał Kazacha Ołeksandra Nedowiesowa (175. ATP) 6:4, 6:4. O awans do półfinału Doskoj będzie walczył w piątek (godz. 18) ze swoim rodakiem – Konstantinem Krawczukiem (135. ATP).

Obrońca tytułu już za burtą Wrocław Open

W piątkowym ćwierćfinale zobaczymy także Estończyka Jurgena Zoppa (167. ATP), który sprawił małą niespodziankę, eliminując z turnieju obrońcę tytułu sprzed roku – Uzbeka Farrukha Dustowa (164. ATP). Zdolny Estończyk w walce o półfinał zmierzy się z czeskim weteranem Janem Hernychem (330. ATP). 36-latek z Pragi wyrasta na czarnego konia tegorocznej edycji Wrocław Open, niczym Bośniak Mirza Basic w ubiegłym roku. Najwyraźniej Czech przypomniał sobie jak się wygrywa we Wrocławiu, bowiem... 12 lat temu dotarł w stolicy Dolnego Śląska aż do finału. Wówczas jego pogromcą okazał się Słowak Karol Beck, który dziś... jest trenerem rozstawionego we wrocławskim challengerze z nr 4. – swojego rodaka Lukasa Lacko (108. ATP).

Więcej informacji, wynik i transmisja na żywo na www.wroclawopen.comZgłoś uwagę