3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [29.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dowiesz się, jakie atrakcje czekają na zwiedzających zabytkową zajezdnię przy ulicy Legnickiej 65. Orange sprzedaje dawną Pocztę Paczkową i Telegraf w centrum Wrocławia. Gmach przy ulicach Purkyniego i Janickiego aktualnie wystawiony jest za 35 milionów złotych. Trwa skanowanie całego wnętrza katedry pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Srebrny ołtarz biskupa Jerina jest skanowany przy wykorzystaniu ultranowoczesnych urządzeń.

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Mikołajki z zabytkowymi tramwajami

We Wtorek powiemy, że - zwiedzanie zabytkowej zajezdni, wykłady czy przejażdżki unikatowym autobusem z przyczepą - te i inne atrakcje czekają na zwiedzających w sobotę 3 grudnia w zajezdni przy ulicy Legnickiej 65. Na Mikołajki z zabytkowymi tramwajami i autobusami, zaprasza Klub Sympatyków Transportu Miejskiego.

Dawna Poczta Paczkowa od Orange wystawiona na sprzedaż

Jeżeli ktoś ma 35 milionów złotych na inwestycję w zabytek w centrum Wrocławia, może kupić dawną Pocztę Paczkową od Orange. Gmach przy ulicach Purkyniego i Janickiego aktualnie wystawiony jest za 35 milionów złotych. Obecnie są w nim biura, sale konferencyjne i tym podobne. Byliśmy w środku, żeby sprawdzić, jak prezentują się wnętrza.

Srebrny ołtarz biskupa Jerina na wyciągnięcie ręki

Srebrny ołtarz biskupa Jerina – największa ozdoba katedry pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, będzie na wyciągniecie ręki. Ołtarz, rzeźby, obrazy, ornamenty i inne elementy wyposażenia oraz same wnętrza są skanowane przy wykorzystaniu ultranowoczesnych urządzeń. W efekcie powstanie wirtualna przestrzeń – doskonały materiał dla historyków i konserwatorów sztuki, architektów i turystów.