wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wielkie magazyny i biura powstaną w Ideal Idea City Park Wrocław. Hale będą miały modułową konstrukcję

Nowopowstający obiekt SBU przy wrocławskim porcie lotniczym to kolejna inwestycja od Ideal Idea. Budowane elastyczne przestrzenie biznesowe: magazyny i biura zostały błyskawicznie docenione przez rynek, czyniąc City Park Wrocław II w pełni wynajętym już w trakcie budowy. Będą tam kolejne miejsca pracy we Wrocławiu. Zobacz kiedy planowane jest zakończenie

Reklama

City Park Wrocław II to już drugi dolnośląski projekt w modelu SBU – „Small Business Units” realizowany przez firmę Ideal Idea, która jest pionierem we wdrażaniu tego typu rozwiązań w Polsce. Obiekty SBU od Ideal Idea można przeznaczyć zarówno na niewielkie magazyny jak i reprezentacyjne biura.

Elastyczne przestrzenie, nowoczesne rozwiązania i najwyższy standard wykończenia oferowany w obiektach typu SBU od Ideal Idea doskonale wpisują się w aktualne potrzeby rynkowe. Proces komercjalizacji City Park Wrocław II był najszybszym w historii istnienia naszej firmy
Justyna Markowska, Członek Zarządu, Ideal Idea.

Ideal Idea City Park Wrocław budują koło lotniska 

W ramach rozbudowy City Park Wrocław powstaną dwa nowe budynki: H3 i H4. Po ich wybudowaniu powierzchnia parku przekroczy 20 000 mkw. W powstających obiektach inwestor oferował większe moduły magazynowe – od 700 mkw. wzwyż oraz nowoczesne biura od 110 mkw.

City Park Wrocław zostanie wybudowany zgodnie ze standardami BREEAM, a to oznacza: dbałość o środowisko, innowacyjność, optymalizację kosztów eksploatacji czy też komfort pracy.

Deweloper zaznacza, że rosnące koszty utrzymania biur w centrach miast spowodowało, że firmy szukają możliwości zapewnienia wspólnego funkcjonowania powierzchni magazynowej oraz biurowej.

Wysoki standard wykończenia, a także doskonale skomunikowane inwestycje są atrakcyjne dla setek pracowników zatrudnianych przez naszych klientów w realizowanych przez nas inwestycjach, a dla zarządów są motorem do przeniesienia tam siedzib swoich firm. Dostrzegliśmy te potrzeby już wiele lat temu i dlatego jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy na rynek model SBU
Andrzej Dużyński, Prezes Zarządu, Ideal Idea.

City Park Wrocław II położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego lotniska im. Mikołaja Kopernika, które oddalone jest jedyne 10 km od centrum dolnośląskiej stolicy. Port Lotniczy we Wrocławiu to ważny punkt przesiadkowy w Europie Środkowej, który w 2021 roku obsłużył ponad 1,4 mln pasażerów i 111 200 ton cargo. Dodatkowo, nowy park biznesowy od Ideal Idea posiada dogodne połączenia komunikacją miejską, a także doskonały dojazd do trasy S8 (A8-obwodnicy Wrocławia), łączącej się z autostradą A4 (E40).

Zakończenie budowy oraz oddanie do użytku nowego City Park Wrocław II planowane jest na przełomie I i II kwartału 2023 r.

Nowoczesne technologie dla e-commerce powstają we Wrocławiu

Na początku budowy City Park Wrocław w 2020 r. deweloper podkreślał, że inwestycja jest związana z rozwojem e-handlu, który bije rekordy w czasach koronawirusa.

– Szczególnie obecnie w kontekście pandemii, generuje to olbrzymie zapotrzebowanie na parki, jaki właśnie wznosimy we Wrocławiu – mówił w 2020 r. Jędrzej Dużyński.

Ogromny popyt na potężne magazyny i parki logistyczne we Wrocławiu. Co się znajduje w gigantycznych halach

Obecnie na Dolnym Śląsku powstaje ponad 600 tys. metrów kwadratowych nowoczesnych magazynów. Prawie dwie trzecie z nich deweloperzy budują we Wrocławiu i najbliższej okolicy. Na dolnośląskie hale czekają przede wszystkim najemcy z sektorów e-commerce oraz logistyki. Potężne magazyny w regionie budują Panattoni, Hillwood oraz GLP. I na tym nie koniec, bo w kolejce z nowymi inwestycjami już czekają kolejni deweloperzy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl