3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław [5-6.08.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia) w Rynku odbędzie się Festiwal Piwa, Wina i Sera, podczas którego skosztujemy wyrobów przygotowanych przez rzemieślników z Dolnego Śląska.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Wrocławska Feta – festiwal sera, piwa i wina

Od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia) w Rynku odbędzie się Festiwal Piwa, Wina i Sera, podczas którego skosztujemy wyrobów przygotowanych przez rzemieślników z Dolnego Śląska. Nie zabraknie również programu artystycznego i kulinarnego – będzie gotowanie na żywo, degustacje, koncerty i... robienie na Waszych oczach Wrocławskiego Sera. Zajrzyjcie koniecznie!

• piątek, 4 sierpnia – od godz. 15:00 do 22:00
  • sobota, 5 sierpnia – od godz. 12:00 do 22:00
  • niedziela, 6 sierpnia – od godz. 12:00 do 20:00

Gastro Miasto znów na Bulwarze Dunikowskiego

Przed nami trzecia (i przedostatnia w tym roku) odsłona kulinarnej imprezy Gastro Miasto na Bulwarze Dunikowskiego. Od piątku do niedzieli (4-6 sierpnia) spędzimy tu czas przy pysznym jedzeniu, muzyce i pięknym widoku na Wrocław.

Coś dla siebie znajdą wielbiciele kuchni koreańskiej, włoskiej czy amerykańskiej. Z kolei na fanów słodkości czekają: Krasnolód, Pushek Cafe i Cukiernia Oui Oui.

• piątek (4 sierpnia) – od 16:00 do 24:00
  • sobota (5 sierpnia) – od 12:00 do 24:00
  • niedziela (6 sierpnia) – od 12:00 do 20:00

Jarmark produktów włoskich przy Szewskiej

Znajdziemy tam również ręcznie wykonane ozdoby.

Psi Patrol w Aquapark Wrocław

W ten weekend Aquapark Wrocław zmieni się w krainę z „Psiego Patrolu” – uwielbianego przez najmłodszych serialu animowanego o dzielnych psiakach. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji, ale nie tylko w tym rzecz: chodzi także o pomoc bezdomnym zwierzętom.

Wolontariusze z TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu odwiedzą Aquapark Wrocław w sobotę, w godz. 11 do 15. Będą udzielać informacji na temat adopcji psów i kortów.

Przy wejściu głównym do Aquaparku odbędzie się również zbiórka na rzecz mieszkających w schronisku zwierząt. Dary można zostawiać w sobotę w godz. 11.00-15.00.

O.S.T.R., Molesta i inni. Znani raperzy przyjadą do Wrocławia i zagrają w HotSpocie

W najbliższą sobotę (5 sierpnia) na plaży miejskiej – HotSpot Beach Bar przy ul. Wejherowskiej odbędzie się Summerap Oldschool Edition, czyli letni cykl koncertów z legendami polskiego rapu. Na scenie wystąpią: Tede, O.S.T.R., Molesta, Grammatik, Fokus i Rahim. Ostatnie bilety wciąż są w sprzedaży. Znajdziecie je na stronie ebilet.pl. Start imprezy o godzinie 20.00.

Kustom Konwent w Browarze Mieszczańskim

Kustom Konwent to wydarzenie poświęcone amerykańskiej motoryzacji, stylowi życia i kulturze Hot Rod sięgającej końca lat 40. XX wieku. W programie m.in.:

• wystawa zabytkowych samochodów amerykańskich, motocykli i rowerów custom,
  • warsztaty i pokazy na żywo,
  • giełda płyt vinylowych,
  • pin-up girls i moda vintage,
  • duża dawka rock'n'rolla - również na żywo

Impreza trwa od soboty do niedzieli.

Kino Plenerowe na Nocnym Targu

Jak co niedzielę, Nocny Targ przy ulicy Tęczowej zaprasza na kino plenerowe. Początek seansu o godzinie 21.00, wstęp wolny. Tym razem zobaczymy film „Dom Gucci”. Zanurzając się w trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji i zemsty, film odsłania, jak wiele znaczy nazwisko Gucci oraz jak daleko rodzina jest w stanie się posunąć, aby utrzymać kontrolę nad swoją fortuną. Ta historia pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji.