wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:05

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Tak remontują zabytkowy wagon-polewaczkę [ZDJĘCIA]
Kliknij, aby zobaczyć galerię
Na zdjęciu remontowany we Wrocławiu zabytkowy wagon tramwajowy - polewaczka Michał Maliczkiewicz
Na zdjęciu remontowany we Wrocławiu zabytkowy wagon tramwajowy - polewaczka

Po remoncie ten blisko stuletni wagon tramwajowy ma wrócić na wrocławskie tory. Będzie wykorzystywany do podlewania zielonych torowisk i polewania latem pozostałych - w celu ich schładzania. W dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Legnickiej trwa trzeci etap remontu zabytkowej torowej polewaczki.

Wagon tramwajowy o numerze G-061 wyprodukowano w 1927 roku w warsztacie spółki Städtische Straßenbahn Breslau przy dzisiejszej ul. Legnickiej. Pierwotnie był to wagon-szlifierka. W połowie lat 70. szlifierkę przerobiono jednak na opryskiwacz, służący do odchwaszczania torowisk.

Remontem pojazdu zajmuje się Klub Sympatyków Transportu Miejskiego (KSTM), a finansuje go Gmina Wrocław. Prace prowadzone są zgodnie z projektem konserwatorskim. Obecny etap remontu obejmuje m.in. wykonanie pokrycia dachu wagonu z płótna żeglarskiego wraz z jego impregnacją. Odtwarzana jest także instalacja elektryczna. Do końca 2022r. wagon ma zostać uruchomiony elektrycznie.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: remont zabytkowego wagonu tramwajowego - polewaczki Michał Maliczkiewicz
remont zabytkowego wagonu tramwajowego - polewaczki

Zakończenie remontu planowane jest w roku 2023. Wówczas MPK Wrocław będzie mogło wykorzystywać wagon do podlewania trawy na międzytorzu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl