3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym żyje Wrocław [26-27.08.2023]

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. 25-26 sierpnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Busker Tour - objazdowy uliczny festiwal interdyscyplinarny sztuk performatywnych i Nowego Cyrku. Sobota i niedziela to już ostatnia w tym roku odsłona kulinarnej imprezy Gastro Miasto, która w finale połączy siły z festiwalem „Winiarze i Przyjaciele”.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Najnowszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Busker Tour

25-26 sierpnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Busker Tour - objazdowy uliczny festiwal interdyscyplinarny sztuk performatywnych i Nowego Cyrku. Buskerzy z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny i innych krajów zaprezentują programy artystyczne i rozrywkowe dla publiczności w każdym wieku. Start o godzinie 12:00.

Gastro Miasto

W ten weekend Wrocław po raz kolejny zamieni się w stolicę wina i street foodu! Sobota i niedziela to już ostatnia w tym roku odsłona kulinarnej imprezy Gastro Miasto, która w finale połączy siły z festiwalem „Winiarze i Przyjaciele”. Będziecie mogli spróbować dań od ponad 20 punktów gastro, a także poznać wina z 27 dolnośląskich winnic. Głodni szczegółowej wiedzy o winie, znajdą coś dla siebie podczas komentowanych degustacji z ekspertami. Godziny: sobota 12:00-23:00; niedziela 12:00-21:00.

Międzynarodowy Dzień Psa

Centrum Historii Zajezdnia – koncert

26 sierpnia Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na specjalny koncert na zakończenie wakacji. Na scenie gwiazdy polskiego rocka, rapu, jazzu i reggae. W wyjątkowym miejscu, w którym tworzyła się wrocławska „Solidarność“ zagrają m.in. Józef Skrzek z Maciejem Sikałą, Markiem Radulim, Marcinem Pospieszalskim i Pawłem Dobrowolskim, a także Abradab i Kleszcz. Koncert odbędzie się z okazji 43. rocznicy wybuchu strajku w sierpniu 1980 roku w zajezdni autobusowej nr VII. W miejscu, w którym wtedy narodziła się wrocławska „Solidarność”, a obecnie znajduje się CH Zajezdnia. Początek o godzinie 17:00.

Dni Fantastyki

W ostatni weekend sierpnia w leśnickim Zamku, w centrum Wrocławia i przy ul. Chociebuskiej pojawią się tysiące wielbicieli literatury, komiksów, gier i kultury fantastycznej. Dni Fantastyki zaplanowano na aż pięć dni i po raz pierwszy będzie ją widać także w sercu miasta. Najważniejsze odbędą się właśnie weekend właśnie w Leśnicy. Część wydarzeń zorganizowanych w ramach Dni Fantastyki jest bezpłatna. Początek zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 11:00.

W sobotę także kolejne Silent Disco, tym razem w Porcie Węglowym. Do wyboru będą trzy kanały – latino, techno i reggae/dancehall. Udział w wydarzeniu oraz wypożyczenie słuchawek jest bezpłatne. Start już o godzinie 20:30 a bawimy się aż do 3 nad ranem.

Lato na Pergoli

Lato na Pergoli z koszykarskim Śląskiem Wrocław. W niedzielę 27 sierpnia na Pergolę wpadnie WKS Śląsk Wrocław! O 15.00 odbędzie otwarty trening sprawnościowy z drużyną. Ale to nie wszystkie sportowe atrakcje tego weekendu w kompleksie Hali Stulecia! W weekend na Pergoli zagramy też w pingponga! W sobotę i niedzielę od 10.00 do 19.00 zaraz przy samej Fontannie odbędzie się Pingpong na trawie organizowany przez Polski Związek Tenisa Stołowego. A jeśli nie pingpong to może miniunihokej, badminton, bule albo nordic walking? Te wszystkie atrakcje w sobotę na Pergoli zapewni Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.