wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [2.12.2022]
Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław! www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław!

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Jarmark bożonarodzeniowy trwa w najlepsze, tak samo jak 30. Targi Dobrych Książek. Miasto negocjuje z Kolejami Dolnośląskimi i Polregio darmowe przejazdy mieszkańców Wrocławia. Trwają także obrady dotyczące lotów z Wrocławia do Seulu. Projekt ustawy o wolnych czwartkach już w sejmie. Nowa inwestycja we Wrocławiu – obserwatorium przyrody z placem zabaw. Nadchodzi również próbna matura.

Reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy trwa

Pączki, żelki, gofry bąbelkowe, churrosy... – to dla tych, którzy kochają słodycze. Bigos, pajda chleba ze smalcem, pierogi... – dla tradycjonalistów. Żurek, barszcz... – dla uwielbiających zupy. A dla wielbicieli kuchni świata też znajdzie się coś dobrego (jest i kuchnia azjatycka, i wschodnia, i belgijska). Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu trwa w najlepsze. To miejsce, które oferuje przepyszne potrawy. Na ciepło i zimno. Raj dla łasuchów.

Darmowe przejazdy kolejami po Wrocławiu – trwają negocjacje

Ważna informacja dla tych, którzy lubili – albo było im wygodnie – jeździć koleją po Wrocławiu. Miasto negocjuje właśnie z kolejarzami warunki nowej umowy, która pozwoli pasażerom jeździć po Wrocławiu pociągami KD i Polregio na biletach MPK. Za każdy przejazd jest skłonne zapłacić 9,10 zł, czyli dużo więcej niż kiedyś. Kolejarze natomiast oczekują więcej pieniędzy w skali roku. Ich dwie oferty zostały odrzucone. Zobaczcie, co dalej dzieje się w tej sprawie i czy wróci możliwość jazdy pociągiem po Wrocławiu na bilecie MPK! 

Projekt ustawy o wolnym czwartku już w sejmie

Weekend już za chwileczkę, wolne, odpoczynek, a gdyby tak weekend trwał trzy dni i zaczynał się już w… czwartek wieczorem! W Sejmie jest już projekt ustawy, który zakłada skrócenie czasu pracy do czterech dni w tygodniu, z 40 do 35 godzin. Jak pokazują badania, większość Polaków chce dłuższego weekendu. Zwłaszcza, że krótszy czas pracy nie miałby spowodować obniżki wynagrodzenia. Czy już niedługo weekend będziemy rozpoczynać w czwartkowe popołudnie? 

30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

We Wrocławiu trwają 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Zastanawiacie się, jakie książki kupić? Zdecydujcie się na wrocławskich autorów i wrocławskie tematy. Zobaczcie nowe powieści Marka Krajewskiego, Ewy Stachniak, Weroniki Anny Marczak, Piotra Siemiona, Patryka Pufelskiego. Przekonajcie, się, co czytać w mikołajki i w święta. A książki wygracie też w naszym konkursie. Weźcie w nim udział na wroclaw.pl.

Obserwatorium przyrody z placem zabaw

Przy ul. Skarbowców 52 dziś znajduje się zaniedbany teren z ruinami XIX-wiecznego bunkra. Przed laty działało tu schronisko dla bezdomnych zwierząt, a wkrótce powstanie… obserwatorium przyrody z placem zabaw. Kiedy inwestycja ma być gotowa? Zobaczcie wizualizacje projektu oraz jak obecnie wygląda ta okolica na wroclaw.pl.

Trwają obrady dotyczące lotów z Wrocławia do Seulu

Światowy gigant – południowokoreański LG, do tego kilkanaście firm z tego kraju, które już zainwestowały i kolejne, które to planują. Duża społeczność koreańska, liczne sklepy, restauracje i zainteresowanie wrocławian kulturą, zwyczajami i tajemnicą sukcesu azjatyckiego tygrysa. To tylko niektóre z powodów, dla których warto starać się o bezpośrednie połączenie lotnicze z Wrocławia do Seulu. Rozmowy trwają.

Próbna matura już w grudniu

Matura w grudniu? Ależ tak! Matura próbna 2023 we Wrocławiu zbliża się wielkimi krokami. W grudniu szkoły w całej Polsce – jeśli same tak zdecydują – mogą przystąpić do próbnego egzaminu maturalnego w nowej formule, organizowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zobacz harmonogram matur. Sprawdź też na wroclaw.pl, czym będzie się różnił egzamin w nowej formule 2023 od tych wcześniejszych oraz którzy uczniowie do niego przystąpią.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl