4. Przy ul. Skarbowców we Wrocławiu powstanie obserwatorium przyrody. Co ze starym bunkrem? Zobacz wizualizacje
Na zdjęciu: z lewej wizualizacja obserwatorium przyrodniczego przy ul. Skarbowców, z prawej obecny wygląd tej okolicy z ruinami bunkra Wrocławskie Inwestycje/Mariola Szczyrba

Przy ul. Skarbowców 52 we Wrocławiu dziś znajduje się zaniedbany teren z ruinami XIX-wiecznego bunkra. Przed laty działało tu schronisko dla bezdomnych zwierząt, a wkrótce powstanie obserwatorium przyrody z placem zabaw. Kiedy inwestycja ma być gotowa? Zobaczcie wizualizacje projektu oraz jak obecnie wygląda ta okolica.

Właśnie został wybrany wykonawca inwestycji - firma PUH TRIBUD. Obecnie na zaniedbanym terenie przy ul. Skarbowców 52 znajdują się pozostałości XIX-wiecznego bunkra – Fortu Piechoty nr 15, który został wysadzony w latach 60 XX wieku (część konstrukcji się zapadła i została przysypana ziemią). Do 2010 roku działało tu schronisko dla bezdomnych zwierząt, które zostało przeniesione na ul. Ślazową.