wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wykluczenie społeczne potęguje stres u homoseksualistów. Naukowcy we Wrocławiu szukają mężczyzn do badań poziomu hormonu stresu

Wykluczenie społeczne potęguje stres u homoseksualistów. Naukowcy we Wrocławiu szukają mężczyzn do badań poziomu hormonu stresu

Data publikacji: Autor:

Nietolerancja i wykluczenie społeczne wobec homoseksualistów może mieć wpływ na zwiększenie poziom hormonu stresu wśród członków tej społeczności. Specjaliści z Uniwersytetu Medycznego szukają chętnych – mężczyzn homo- i heteroseksualnych, do badań nad poziomem kortyzolu, czyli hormonu stresu.

Reklama

- Celem projektu jest analiza zależności między kortyzolem, czyli hormonem stresu, w ślinie a parametrami psychologicznymi, m.in. akceptacją własnej orientacji, objawami lękowo-depresyjnymi, wypaleniem zawodowym wśród osób homo- i heteroseksualnych – deklarują organizatorzy badań prowadzonych w Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

W skrócie, naukowcy szukają odpowiedzi, jak stygmatyzacjach środowisk LGBT+ wpływa na poziom tzw. stresu mniejszościowego, na który są narażeni członkowie grup i środowisk mniejszościowych, wykluczanych społecznie.

Poszukiwani ochotnicy płci męskiej homo- i heteroseksualni

W badaniach prowadzonych przez specjalistów z Kliniki Psychiatrii mogą wziął udział dorośli (18 - 40 lat) mężczyźni homo- i heteroseksualni.

Pierwsza część badania polega na wypełnieniu kwestionariusza psychologicznego online. Trwa to około 15 - 20 minut.

W drugiej części uczestnicy w wyznaczonym dniu w ciągu godziny od przebudzenia będą proszeni o umieszczenie czterech próbek śliny w pojemnikach dostarczonych przez organizatorów badań. Trzeba będzie dostarczyć do kliniki psychiatrii lub jednego ze wskazanych laboratoriów.

Organizatorzy podkreślają: - Badanie nie jest obarczone ryzykiem. Jest w pełni anonimowe i nie wiąże się z interwencją psychologiczną czy medyczną.

Kontakt dla chętnych do udziału w badaniach

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny napisać na adres mailowy: badaniekortyzol(at)gmail.com. W mailu należy podać imię, wiek, orientację seksualną oraz numer telefonu. Realizatorzy badania telefonicznie umówią wizytę w Katedrze Psychiatrii przy ul. Pasteura 10.

Uczestnicy projektu otrzymają kartę premiową wartą 75 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama